Offering you a complete choice of products which include 0.5w led bulb ready, 0.5w pluggy bulb and 0.5w pluggy bulb raw.
₹ 7 / Piece Get Latest Price
| Light Color | Red |
| Wattage | 0.5W |
| Power | <8 W |
| Base Type | B22 |
| Lighting Type | LED |
| Lightening Color | Red |
| Shape | Round |
| Brand | OEM brand |
| Bulb Type | Colored/Deco |
| Body Material | Polycarbonate |
| Warranty | 1 Year |
| Luminous Efficacy | 90 lm/W |
| Power Factor | > 0.9 |
| Voltage | 220 V |
Minimum order quantity: 1000 Piece
0.5w complete bulb high quality pc diffuser
Can be given warranty for 1 year .
"Kiyan Lighting World" engaged as the Manufacturer, Wholesaler and Supplier of LED Bulb, LED Concealed Lights, LED Downlight, LEF Flooflight, LED Steet Light much more.
₹ 23 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 0.5W |
| Type of Light | Bulb |
| Bulb Type | Colored/Deco |
| Brand | Other brand |
| Base Type | Pluggy |
| Light Color | Warm White |
| Voltage | 220-240v |
| Warranty | 1 Year |
| Body Material | Polycarbonate (PC) |
| Luminous Efficacy | 100 lm/W |
| Power Factor | > 0.9 |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 500 Piece
₹ 11 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 0.5W |
| Material | Plastic |
| Bulb Type | LED |
| Base Type | B22 |
| Light Color | Cool Daylight |
| Color Temperature | 6500K |
| Warranty | 1 year |
| Voltage | 220-240v |
| Beam Angle | 180 Degree |
| Power Factor | 0.95 |
| Usage/Application | Lighting |
| Lumens | 50lm |
Minimum order quantity: 1000 Piece
Established in the year 2020 at New Delhi (Delhi, India), we "Kiyan Lighting World" engaged as the Manufacturer, Wholesaler and Supplier of LED Bulb, LED Concealed Lights, LED Downlight, LEF Flooflight, LED Steet Light much more.
Vijay Kumar (Manager)
Kiyan Lighting World
Floor Ground, Hno-238, Wz-40, Block-A,Nearby, Sudarshan Park
New Delhi - 110015, Delhi, India