12v dc mcpcb
₹ 5 / Piece Get Latest Price
| Core Material | Aluminum |
| Layer Count | 1 Layer |
| Thickness | 0.8mm |
| Board Thickness | 0.8 mm |
| Material | Aluminum |
| Copper Thickness | 30 microns |
| Thermal Conductivity | 1 W/mK |
| Surface Finish | HASL Lead Free |
| Usage/Application | LED Lighting |
| No. of Layers | 2 |
| Application | LED Lighting |
| Masking Color | White |
| Panel Size | 100 x 100 mm |
| Solder Mask | White |
Minimum order quantity: 500 Piece
"Kiyan Lighting World" engaged as the Manufacturer, Wholesaler and Supplier of LED Bulb, LED Concealed Lights, LED Downlight, LEF Flooflight, LED Steet Light much more.
₹ 25 / Piece Get Latest Price
| Power | 9 W |
| Thickness | 1.2 mm |
| Material | Aluminum |
| Copper Thickness | 1 mm |
| Number of LED in PCB | 48 |
| Size of PCB Board | 82mm |
| Usage/Application | Lighting |
| Client Type | Manufacturer |
| Current Type | DC |
| Shape | Square |
| Minimum Order Quantity | 500 |
| Output Voltage | 12v |
| Pcb Thickness | 1mm |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 500 Piece
8w 12v dc panel pcb
Vijay Kumar (Manager)
Kiyan Lighting World
Floor Ground, Hno-238, Wz-40, Block-A,Nearby, Sudarshan Park
New Delhi - 110015, Delhi, India