Street light driver
₹ 89 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 50 W |
| Maximum Output Power | 50W |
| Input Voltage Range | 90 to 270 V AC |
| Output Type | Constant Current |
| Output Current | 1500mA |
| Type | Constant Current Driver |
| Output Voltage | 36V |
| Surge Protection | 4 kV |
| IP Rating | IP66 |
| Input Voltage | 220V |
| Power Factor | 0.95 |
| Efficiency | 85% |
| Dimming Type | Non Dimmable |
| Operating Temp | -20 to 60 °C |
| Country of Origin | Made in India |
| 60mm size | Potted waterproof driver |
Minimum order quantity: 180 Piece
50w 1500mA flood and street driver
24-40v dc 1500mA flood light driver
24-40v dc 1500mA street light driver
2 year warranty based
"Kiyan Lighting World" engaged as the Manufacturer, Wholesaler and Supplier of LED Bulb, LED Concealed Lights, LED Downlight, LEF Flooflight, LED Steet Light much more.
Vijay Kumar (Manager)
Kiyan Lighting World
Floor Ground, Hno-238, Wz-40, Block-A,Nearby, Sudarshan Park
New Delhi - 110015, Delhi, India