We are a leading Manufacturer of 55mm led bulb housing from New Delhi, India.
₹ 5 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 9W |
| Base Type | B22 |
| Size | 60mm |
| Housing Material | Aluminium PC |
| Compatible Wattage | 9 W |
| Shape | Round |
| Housing Shape | Round |
| Diffuser Type | Milky |
| Body Color | White |
| Heat Sink Design | Plain |
| Cap Material | Aluminium |
| Holder Included | Without Holder |
Minimum order quantity: 1000 Piece
55mm syska type housing 240 degree
"Kiyan Lighting World" engaged as the Manufacturer, Wholesaler and Supplier of LED Bulb, LED Concealed Lights, LED Downlight, LEF Flooflight, LED Steet Light much more.
Vijay Kumar (Manager)
Kiyan Lighting World
Floor Ground, Hno-238, Wz-40, Block-A,Nearby, Sudarshan Park
New Delhi - 110015, Delhi, India