60mm syska type housing 46mm dia
₹ 6.40 / Piece Get Latest Price
| Base Type | B22 |
| Size | 60mm |
| Body Material | Aluminium PC |
| Compatible Wattage | 9 W |
| Wattage | 9W |
| Diffuser Material | Polycarbonate |
| Body Color | White |
| Holder Included | Without Holder |
| Heat Sink Type | Aluminium |
| Finish | Matte |
Minimum order quantity: 1000 Piece
60mm syska type housing 46mm dia
"Kiyan Lighting World" engaged as the Manufacturer, Wholesaler and Supplier of LED Bulb, LED Concealed Lights, LED Downlight, LEF Flooflight, LED Steet Light much more.
₹ 6.25 / Piece Get Latest Price
| Body Material | Aluminium |
| Wattage | 9W |
| Compatible Wattage | 9 W |
| Base Type | B22 |
| Bulb Type | LED |
| Material | Aluminium |
| Light Color | Cool Daylight |
| Color Temperature | 3000K |
| Usage/Application | Lighting |
| Material Type | Bulb Housing, Diffuser |
| Beam Angle | 270 Degree |
| Power Factor | 0.95 |
| Dimensions | A60mm |
Minimum order quantity: 1000 Piece
60mm aluminium housing
"Kiyan Lighting World" engaged as the Manufacturer, Wholesaler and Supplier of LED Bulb, LED Concealed Lights, LED Downlight, LEF Flooflight, LED Steet Light much more.
Vijay Kumar (Manager)
Kiyan Lighting World
Floor Ground, Hno-238, Wz-40, Block-A,Nearby, Sudarshan Park
New Delhi - 110015, Delhi, India