Providing you the best range of 7w led concealed light with effective & timely delivery.
₹ 29 / Piece Get Latest Price
| Shape | Round |
| Cutout Size | 3 in |
| Wattage | 7 W |
| Color Temperature | 6500 K |
| Fixture Color | Cool White |
| Dimmable | No |
| Main Domestic Market | India |
| Rated Input Voltage | 150-440v operating |
| Beam Angle | 60° |
| IP Rating | IP20 |
| Body Material | Polycarbonate |
| Input Voltage | 220–240 V AC |
| Country of Origin | Made in India |
| 110mm dia | 25mm height |
Minimum order quantity: 500 Piece
7w slim model concealed light skd material gamma dob with spd based 4kv 440v operating.
Can be given in 2 year warranty
"Kiyan Lighting World" engaged as the Manufacturer, Wholesaler and Supplier of LED Bulb, LED Concealed Lights, LED Downlight, LEF Flooflight, LED Steet Light much more.
Vijay Kumar (Manager)
Kiyan Lighting World
Floor Ground, Hno-238, Wz-40, Block-A,Nearby, Sudarshan Park
New Delhi - 110015, Delhi, India