9w non warranty dob raw material
₹ 9 / Piece Get Latest Price
| Material Type | Heat Sink |
| Part Type | Complete Kit |
| Application | Bulb |
| Wattage | 9 W |
| Wattage Range | 6 - 9 W |
| Input Voltage | 220–240 V |
| Material | Plastic |
| Bulb Type | LED |
| Light Color | Cool Daylight |
| Base Type | B22 |
| Color Temperature | 6500K |
| Body Material | Plastic |
| LED Type | DOB |
| Driver Type | Non Isolated |
| Dimmable | No |
| PCB Shape | Round |
Minimum order quantity: 1000 Piece
9w non warranty pp housing based raw material available.
"Kiyan Lighting World" engaged as the Manufacturer, Wholesaler and Supplier of LED Bulb, LED Concealed Lights, LED Downlight, LEF Flooflight, LED Steet Light much more.
₹ 2.20 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 9W |
| Size | 57mm |
| Base Type | B22 |
| Housing Material | Plastic |
| Compatible Wattage | 9 W |
| Shape | Round |
| Diffuser Type | Frosted |
| Body Color | White |
| Usage Application | Home |
| Heat Sink Design | Plain |
| Cap Material | Aluminium |
| Holder Included | Without Holder |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1000 Piece
9w 57mm plastic housing for non-warranty bulb
"Kiyan Lighting World" engaged as the Manufacturer, Wholesaler and Supplier of LED Bulb, LED Concealed Lights, LED Downlight, LEF Flooflight, LED Steet Light much more.
₹ 16 / Piece Get Latest Price
| Part Type | Complete Kit |
| Wattage | 9W |
| Input Voltage | 110–300 V |
| Base Type | B22 |
| Light Color | Cool Daylight |
| Color Temperature | 6500K |
| Warranty | 1 Year |
| Body Material | Aluminium |
| Material Type | PCB, Diffuser, Bulb Housing |
| Voltage | 220-240v |
| Luminous Efficacy | 100lm per watt |
| Lumens | 900lm |
| Power Factor | 0.95 |
| Color Rendering Index (CRI) | 70 |
| Size/Dimensions | 60mm syska housing |
Minimum order quantity: 1000 Piece
9w gamma dob raw material high quality .
"Kiyan Lighting World" engaged as the Manufacturer, Wholesaler and Supplier of LED Bulb, LED Concealed Lights, LED Downlight, LEF Flooflight, LED Steet Light much more.
Vijay Kumar (Manager)
Kiyan Lighting World
Floor Ground, Hno-238, Wz-40, Block-A,Nearby, Sudarshan Park
New Delhi - 110015, Delhi, India