Manufacturer of a wide range of products which include 9w alpha warm white dob mcpcb, 9w led dob mcpcb, 9 w gamma dob and 9w gamma dob.
₹ 9 / Piece Get Latest Price
| Power | 5 W |
| Copper Thickness | 1 mm |
| Product Type | 9w alpha warm white dob mcpcb |
| Material | Aluminum |
| Usage/Application | iNDUSTRIAL |
| Number of LED in PCB | 14 |
| Size of PCB Board | 40mm |
₹ 3.90 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 9 W |
| Power | 9 W |
| Plate Shape | Round |
| LED Type | DOB |
| Board Thickness | led |
| LED Color | Cool White |
| Input Voltage | 220 V |
| Board Material | Aluminium |
| Power Consumption | 9W |
| Diameter | 35 mm |
| LED Quantity | 21 LED |
| Color Temp | 6000 K |
| Driver Type | Non Isolated |
| Material | DOB MCPCB |
| Shape | Round |
| Lighting Color | White |
| Suitable For | LED Bulb |
Minimum order quantity: 1000 Piece
9w 20 led mcpcb for bulb non warranty
"Kiyan Lighting World" engaged as the Manufacturer, Wholesaler and Supplier of LED Bulb, LED Concealed Lights, LED Downlight, LEF Flooflight, LED Steet Light much more.
₹ 5.90 / Piece Get Latest Price
| Component Type | LED PCB |
| Material Type | MCPCB |
| Application | Bulb |
| Bulb Type | LED |
| Wattage Rating | 9 W |
| Wattage Range | 6 - 9 W |
| Base Type | B22 |
| Material | Aluminium |
| Pack Size | 1000 Piece |
| Usage Application | Home |
| Usage | Indoor |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Wls |
| Color | White |
| Type | 9 W Gamma DOB |
Minimum order quantity: 1000 Piece
9w gamma Dob Chinese type. Can be given in 9w 25×25mm size.
Established in the year 2020 at New Delhi (Delhi, India), we "Kiyan Lighting World" engaged as the Manufacturer, Wholesaler and Supplier of LED Bulb, LED Concealed Lights, LED Downlight, LEF Flooflight, LED Steet Light much more.
₹ 7.5 / Piece Get Latest Price
| Country of Origin | Made in India |
Vijay Kumar (Manager)
Kiyan Lighting World
Floor Ground, Hno-238, Wz-40, Block-A,Nearby, Sudarshan Park
New Delhi - 110015, Delhi, India