9w inverter alpha dob based raw material
₹ 120 / Piece Get Latest Price
| Part Type | Complete Kit |
| Bulb Shape | Round |
| Wattage | 12 W |
| Input Voltage | 220–240 V |
| Battery Capacity | 2000 mAh |
| Material | Polycarbonate |
| Bulb Type | LED |
| Base Type | B22 |
| Light Color | Cool Daylight |
| Color Temperature | 6500K |
| Body Material | Polycarbonate |
| LED Type | SMD 2835 |
| Driver Type | Non Isolated |
| Dimmable | No |
| PCB Shape | Round |
Minimum order quantity: 200 Piece
9w ac-dc rechargeable Raw material jadu2
.
"Kiyan Lighting World" engaged as the Manufacturer, Wholesaler and Supplier of LED Bulb, LED Concealed Lights, LED Downlight, LEF Flooflight, LED Steet Light much more.
₹ 99 / Piece Get Latest Price
| Component Type | LED PCB |
| Wattage | 9W |
| Bulb Type | LED |
| Wattage Rating | 9 W |
| Base Type | B22 |
| Material | Polycarbonate |
| Pack Size | 200 Piece |
| Usage/Application | For home |
| Color Temperature | 6500k |
| Color | Cool Daylight |
| Usage | Indoor |
| Country Of Origin | India |
| 70mm housing | 120mm length |
Minimum order quantity: 200 Piece
Ac-dc rechargeable gamma dob based raw material 4k440v operating can be given In 1 year warranty
Inverter bulb gamma dob based. High quality
Dc light in 7w.
Established in the year 2020 at New Delhi (Delhi, India), we "Kiyan Lighting World" engaged as the Manufacturer, Wholesaler and Supplier of LED Bulb, LED Concealed Lights, LED Downlight, LEF Flooflight, LED Steet Light much more.
₹ 36 / Piece Get Latest Price
| Battery Chemistry | Li-ion |
| Battery Voltage | 3.7v |
| Capacity | 2000 mAh |
| Battery Capacity | 2000mAh |
| Usage | for Solar Appliances |
| Voltage | 3.7V |
| Charge Current | 2A |
| Application | Bulb |
| Max Continuous Discharge Current | 2A |
| Warranty | 1 Year |
| Filled Weight | 44.5 gm |
| BMS Features | Over-charge Protection |
| Connector Type | SB 50 |
| Color | Blue |
| IP Rating | IP67 |
| Dimensions | 18650 |
| Cycle Life | 600 Cycles |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 400 Piece
2000mAh li-on battery We are engaged in offering a wide range of quality Products to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients. .
Vijay Kumar (Manager)
Kiyan Lighting World
Floor Ground, Hno-238, Wz-40, Block-A,Nearby, Sudarshan Park
New Delhi - 110015, Delhi, India