Prominent & Leading Manufacturer from New Delhi, we offer revit b22 cap and rivet b22 cap oval shape.
₹ 1.35 / Piece Get Latest Price
| Base Type | B22 |
| Wire Attachment | Without Wire |
| Material | Nickel |
| Compatible Bulb Type | LED |
| Warranty | 1year |
| Finish | Nickel Plated |
| Color | White |
| Weight | 5 g |
| Size/Dimension | 10 x 15 mm |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 2500 Piece
Established in the year 2020 at New Delhi (Delhi, India), we "Kiyan Lighting World" engaged as the Manufacturer, Wholesaler and Supplier of LED Bulb, LED Concealed Lights, LED Downlight, LEF Flooflight, LED Steet Light much more.
₹ 1.40 / Piece Get Latest Price
| Wire Attachment | Without Wire |
| Material | Aluminium |
| Wattage | 9W |
| Base Type | B22 |
| Brand | Arvind |
| Bulb Type | LED |
| Light Color | Cool Daylight |
| Color Temperature | 6500K |
| Quantity Per Pack | 2500 pcs |
| Size | B22 |
| Packaging Type | Box |
| Material Type | Bulb Cap |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 2500 Piece
Established in the year 2020 at New Delhi (Delhi, India), we "Kiyan Lighting World" engaged as the Manufacturer, Wholesaler and Supplier of LED Bulb, LED Concealed Lights, LED Downlight, LEF Flooflight, LED Steet Light much more.
Vijay Kumar (Manager)
Kiyan Lighting World
Floor Ground, Hno-238, Wz-40, Block-A,Nearby, Sudarshan Park
New Delhi - 110015, Delhi, India