Offering you a complete choice of products which include gm model concealed light, 7w round led concealed light, 7w slim concealed housing, aluminium concealed housing, 9w color concealed housing and concealed light housing.
₹ 21 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 9 W |
| Shape | Round |
| Cutout Size | 3 in |
| Color Temperature | 6500 K |
| Fixture Color | Cool White |
| Dimmable | No |
| Beam Angle | 60° |
| IP Rating | IP20 |
| Body Material | Polycarbonate |
| Input Voltage | 220–240 V AC |
Minimum order quantity: 200 Piece
9w gm model concealed housing.
For concealed complete 9w with 2 year warranty 4kv 440v operating.
₹ 52 / Piece Get Latest Price
| Shape | Round |
| Cutout Size | 3 in |
| Color Temperature | 6500 K |
| Fixture Color | White |
| Dimmable | No |
| Beam Angle | 60° |
| IP Rating | IP20 |
| Body Material | Polycarbonate |
| Input Voltage | 220–240 V AC |
| Wattage | 9 W |
Minimum order quantity: 200 Piece
7w led concealed light auto cut driver based raw material
"Kiyan Lighting World" engaged as the Manufacturer, Wholesaler and Supplier of LED Bulb, LED Concealed Lights, LED Downlight, LEF Flooflight, LED Steet Light much more.
₹ 9 / Piece Get Latest Price
| Lamp Type | LED |
| Usage/Application | Panel Light |
| Cutout Size | 75 mm |
| Wattage | 7 W |
| Shape | Round |
| Trim Color | White |
| CCT | 6500 K |
| Hosing Available For | Concealed light |
| Working Temperature | -10 to 50 Degree degree |
| Ideal For | Home |
| Body Material | Polycarbonate |
| IP Rating | IP40 |
| Input Voltage | 220 V |
| Beam Angle | 60 Deg |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 500 Piece
We are engaged in offering to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
"Kiyan Lighting World" engaged as the Manufacturer, Wholesaler and Supplier of LED Bulb, LED Concealed Lights, LED Downlight, LEF Flooflight, LED Steet Light much more.
₹ 22 / Piece Get Latest Price
| Lamp Type | LED |
| Usage/Application | Downlight/COB Light |
| Cutout Size | 75 mm |
| Wattage | 9 W |
| Shape | Round |
| Trim Color | White |
| CCT | 6500 K |
| Working Temperature | -10+80°c |
| Body Material | Aluminium |
| IP Rating | IP20 |
| Input Voltage | 220 V |
| Beam Angle | 60 Deg |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 500 Piece
Established in the year 2020 at New Delhi (Delhi, India), we "Kiyan Lighting World" engaged as the Manufacturer, Wholesaler and Supplier of LED Bulb, LED Concealed Lights, LED Downlight, LEF Flooflight, LED Steet Light much more.
₹ 28 / Piece Get Latest Price
| Cutout Size | 3 in |
| Body Material | Polycarbonate |
| Wattage | 9W |
| Shape | Round |
| Lamp Base | LED Module |
| Mounting Type | Recessed |
| Finish | White |
| Install Style | Ceiling mount |
| Housing Available For | Concealed down light |
| Certification | CE |
| Tilt Angle | 30° |
| IP Rating | IP40 |
| Cutout Shape | Round |
| Model Name/Number | Acrylic glass model concealed |
| Ring Type | Single |
| Ceiling Type | POP |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 500 Piece
9w concealed housing with glass model
Glass model concealed light housing pc material.
"Kiyan Lighting World" engaged as the Manufacturer, Wholesaler and Supplier of LED Bulb, LED Concealed Lights, LED Downlight, LEF Flooflight, LED Steet Light much more.
₹ 20 / Piece Get Latest Price
| Lamp Type | LED |
| Usage/Application | Downlight/COB Light |
| Cutout Size | 75 mm |
| Wattage | 9 W |
| Shape | Round |
| Trim Color | White |
| CCT | 6500 K |
| Working Temperature | 100C |
| Body Material | Polycarbonate |
| IP Rating | IP20 |
| Input Voltage | 220 V |
| Beam Angle | 60 Deg |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | OEM |
Minimum order quantity: 500 Piece
7w razor model concealed housing We are engaged in offering a wide range of quality Products to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
Established in the year 2020 at New Delhi (Delhi, India), we "Kiyan Lighting World" engaged as the Manufacturer, Wholesaler and Supplier of LED Bulb, LED Concealed Lights, LED Downlight, LEF Flooflight, LED Steet Light much more.
₹ 21 / Piece Get Latest Price
| Body Material | Polycarbonate |
| Shape | Round |
| Light Color | Cool White |
| Color Temperature | 6500K |
Minimum order quantity: 500 Piece
₹ 9 / Piece Get Latest Price
| Lamp Type | LED |
| Wattage | 7 W |
| Mounting Type | Ceiling |
| CCT | 6500 K |
| Shape | Round |
| Body Material | Polycarbonate |
| IP Rating | IP40 |
Minimum order quantity: 500 Piece
We are engaged in offering to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
Slim concealed housing for 7w
4kv 440v operating can be given in 1 year warranty
Vijay Kumar (Manager)
Kiyan Lighting World
Floor Ground, Hno-238, Wz-40, Block-A,Nearby, Sudarshan Park
New Delhi - 110015, Delhi, India