Deep cob led light
₹ 175 / Piece Get Latest Price
| Power | 7W |
| Power (Wattage) | 7W |
| Brand | Other brand |
| Light Color | Warm White |
| Mounting Type | Recessed |
| Body Material | Aluminium |
| Shape | Round |
| Body Color | Black |
| Beam Angle | 60 Deg |
| Special Features | Trimless |
| Cutout 55mm | Outer dia 75mm |
Minimum order quantity: 100 Piece
7w tiny cob spot light available with 2 year warranty based. Driver based w.white. aluminium body black+rosegold and black+black reflector available.
"Kiyan Lighting World" engaged as the Manufacturer, Wholesaler and Supplier of LED Bulb, LED Concealed Lights, LED Downlight, LEF Flooflight, LED Steet Light much more.
₹ 185 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 7 W |
| Power | 7W |
| Light Color | Warm White |
| Beam Angle | 36° |
| Warranty | 2 Year |
| Cutout Size | 65mm |
| Mounting Type | Recessed |
| Body Color | Black |
| Shape | Round |
| IP Rating | IP20 |
Minimum order quantity: 100 Piece
7w cob spot light delta model complete with 2 year warranty based aluminium body
"Kiyan Lighting World" engaged as the Manufacturer, Wholesaler and Supplier of LED Bulb, LED Concealed Lights, LED Downlight, LEF Flooflight, LED Steet Light much more.
Vijay Kumar (Manager)
Kiyan Lighting World
Floor Ground, Hno-238, Wz-40, Block-A,Nearby, Sudarshan Park
New Delhi - 110015, Delhi, India