1500mA flood light driver
₹ 75 / Piece Get Latest Price
| Input Voltage Range | 24-40v |
| Output Type | Constant Current |
| Output Current | 1500mA |
| Surge Protection | 4kv |
| Input Voltage | 220V |
| Power Factor | AC |
| Country of Origin | Made in India |
| Potted street light driver | 60mm size |
| Wattage | 50W |
Minimum order quantity: 180 Piece
50w street and flood light driver
1500mA flood light driver
24-40v dc street light driver 1500mA
Established in the year 2020 at New Delhi (Delhi, India), we "Kiyan Lighting World" engaged as the Manufacturer, Wholesaler and Supplier of LED Bulb, LED Concealed Lights, LED Downlight, LEF Flooflight, LED Steet Light much more.
₹ 75 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 50W |
| Maximum Output Power | 50W |
| Input Voltage Range | 90 to 270 V AC |
| Output Type | Constant Current |
| Output Current | 1500mA |
| Type | Constant Current Driver |
| Output Voltage | 48V |
| Surge Protection | 2.5-4kv |
| Input Voltage | 220V |
| Country of Origin | Made in India |
| 60mm length size | Potted waterproof driver 750mA flood and street light driver IP66 gud quality |
Minimum order quantity: 180 Piece
50w 750mA flood light driver
50-70v dc output 220-240v input flood light driver
Can be used in street light also potted waterproof.
Established in the year 2020 at New Delhi (Delhi, India), we "Kiyan Lighting World" engaged as the Manufacturer, Wholesaler and Supplier of LED Bulb, LED Concealed Lights, LED Downlight, LEF Flooflight, LED Steet Light much more.
Vijay Kumar (Manager)
Kiyan Lighting World
Floor Ground, Hno-238, Wz-40, Block-A,Nearby, Sudarshan Park
New Delhi - 110015, Delhi, India