Our range of products include 9w gamma dob with spd, 10w 45mm gamma dob with spd, 12w gamma dob with spd, 12w gamma dob with spd protection, 9w led dob and 9w gamma dob with spd.
₹ 10.90 / Piece Get Latest Price
| Part Type | DOB Module |
| Wattage | 9 W |
| Component Type | LED PCB |
| Bulb Type | LED |
| Board Type | Metal Core |
| Wattage Rating | 9 W |
| Input Voltage | 100–300 V |
| Base Type | B22 |
| Pack Size | 1000 Piece |
| Material | Aluminium |
| Color Temperature | Cool White |
| Power | 9 W |
| Number of LED in PCB | 1w 15 led |
| Usage/Application | For led bulb |
| LED Type | DOB |
| Board Thickness | 1.0 mm |
| Color | Cool Daylight |
| Usage | Indoor |
| Shape | Round |
| Board Size | 1 Inch |
| Solder Mask Color | White |
| Country of Origin | Made in India |
| 39mm gamma dob with spd | For 55mm bulb Housing |
Minimum order quantity: 1000 Piece
9w gamma dob with spd 4kv 440v operating.
For 55mm Syska type housing 39mm dia with spd .
Can be given in 1 year warranty
₹ 11.90 / Piece Get Latest Price
| Component Type | LED PCB |
| Wattage | 9W |
| Bulb Type | LED |
| Wattage Rating | 9 W |
| Base Type | B22 |
| Material | Aluminium |
| Pack Size | 1000 Piece |
| Usage/Application | Bulb |
| Color Temperature | 6500k |
| Color | Cool Daylight |
| Usage | Indoor |
| Country of Origin | Made in India |
| 46mm dia | For 60mm Syska housing |
Minimum order quantity: 500 Piece
10w gamma dob with spd 45mm 4 kv 440v .
₹ 24 / Piece Get Latest Price
| Country of Origin | Made in India |
₹ 16 / Piece Get Latest Price
| Material Type | Dob module |
| Material | Aluminium Alloy |
| Application | Bulb |
| Wattage Range | 10 - 15 W |
| Type | Direct on board |
| Color Temperature | 6500K |
| Lighting Source | LED |
| Bulb Power | 12 W |
| Body Material | Aluminium |
| Input Voltage | 220 V |
| LED Type | DOB |
| Brand | Everlight |
| Waterproof Rating | IP20 |
| Color Temp | 6500 K |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 500 Piece
12w gamma dob with warranty 60w alpha dob mcpcb We are engaged in offering a wide range of quality Products to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
₹ 10.50 / Piece Get Latest Price
| Component Type | LED PCB |
| Board Type | Metal Core |
| Material Type | MCPCB |
| Bulb Type | LED |
| Wattage | 9W |
| Shape | Round |
| Wattage Rating | 9 W |
| Material | Aluminium |
| Base Type | B22 |
| Usage Application | Lighting |
| Warranty | 1 year warranty |
| Color Temperature | 6500k |
| Usage/Application | Lighting |
| Voltage | 150-440v operating |
| Power Factor | 0.95 |
| Dimensions | 39mm |
| Luminous Efficacy | 140 lm per watt |
| Lumens | 990lm |
| Country of Origin | Made in India |
| 39mm aluminium | A55mm syska housing |
Minimum order quantity: 1000 Piece
9w gamma dob with spd 39mm 4kv 440v operating
With A55 syska type housing can be used with 2 year warranty.
"Kiyan Lighting World" engaged as the Manufacturer, Wholesaler and Supplier of LED Bulb, LED Concealed Lights, LED Downlight, LEF Flooflight, LED Steet Light much more.
₹ 9.5 / Piece Get Latest Price
| Material Type | MCPCB |
| Shape | Round |
| Wattage | 9W |
| Application | Bulb |
| Color Temperature | 6500 K |
| Wattage Range | 6 - 9 W |
| LED Type | DOB |
| Input Voltage | 220 V |
| Body Material | Aluminium |
| Dimensions | 39mm |
| Frequency | 50Hz |
| Input Power | 150-440v |
| Light Type | Led bulb |
| Power | 0.95 |
| Power Source | AC |
| Voltage | 150-440v |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1000 Piece
9w gamma dob with spd 4kv 440v operating. 39mm dia for 55mm bulb housing. This is warranty based can be given in 1 year warranty.
Established in the year 2020 at New Delhi (Delhi, India), we "Kiyan Lighting World" engaged as the Manufacturer, Wholesaler and Supplier of LED Bulb, LED Concealed Lights, LED Downlight, LEF Flooflight, LED Steet Light much more.
₹ 10.90 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 9 W |
| Material Type | LED Chip |
| Board Type | Metal Core |
| Application | Bulb |
| Wattage Range | 6 - 9 W |
| LED Type | DOB |
| Input Voltage | 220 V |
| Body Material | Aluminium |
| Power | 9 W |
| Number of LED in PCB | 15 |
| Size of PCB Board | 39.6 |
| Usage/Application | For Lighting |
| Brand | Everlight |
| Shape | Round |
| Waterproof Rating | IP20 |
| Color Temp | 6500 K |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1000 Piece
9w gamma dob mcpcb. 39mm dia for 55mm syska type aluminium body for 9w bulb.
Established in the year 2020 at New Delhi (Delhi, India), we "Kiyan Lighting World" engaged as the Manufacturer, Wholesaler and Supplier of LED Bulb, LED Concealed Lights, LED Downlight, LEF Flooflight, LED Steet Light much more.
₹ 10.90 / Piece Get Latest Price
| Board Type | Metal Core |
| Material Type | MCPCB |
| Component Type | LED PCB |
| Wattage | 9 W |
| Application | Bulb |
| Bulb Type | LED |
| Wattage Range | 6 - 9 W |
| Wattage Rating | 9 W |
| Shape | Round |
| LED Type | DOB |
| Base Type | B22 |
| Material | Aluminium |
| Input Voltage | 220 V |
| Body Material | Aluminium |
| Pack Size | 1000 Piece |
| Color | Cool Daylight |
| Usage | Indoor |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1000 Piece
9w gamma dob with spd protection 4kv 440v operating.
"Kiyan Lighting World" engaged as the Manufacturer, Wholesaler and Supplier of LED Bulb, LED Concealed Lights, LED Downlight, LEF Flooflight, LED Steet Light much more.
₹ 12.90 / Piece Get Latest Price
| Material Type | Dob module |
| Application | Bulb |
| Wattage Range | 6 - 9 W |
| LED Type | DOB |
| Input Voltage | 220 V |
| Body Material | Aluminium |
| Usage Application | Home |
| Brand | Everlight |
| Waterproof Rating | IP20 |
| Color Temp | 6500 K |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1000 Piece
9w gamma dob with spd 4kv 440v operating
"Kiyan Lighting World" engaged as the Manufacturer, Wholesaler and Supplier of LED Bulb, LED Concealed Lights, LED Downlight, LEF Flooflight, LED Steet Light much more.
₹ 9 / Piece Get Latest Price
| Material Type | MCPCB |
| Application | Bulb |
| Wattage Range | 6 - 9 W |
| LED Type | DOB |
| Input Voltage | 220 V |
| Body Material | Aluminium |
| Usage Application | Home |
| Brand | Everlight |
| Waterproof Rating | IP20 |
| Color Temp | 6500 K |
| Country of Origin | Made in India |
| 39mm dia | For A55mm housing |
Minimum order quantity: 1000 Piece
39mm 9w dob with spd 4kv 440v operating
Connector based dob with 1 year warranty based
High brightness led chip
₹ 13.90 / Piece Get Latest Price
| Part Type | Complete Kit |
| Wattage | 9 W |
| Input Voltage | 220–240 V |
| Material | Aluminium |
| Bulb Type | LED |
| Base Type | B22 |
| Light Color | Cool Daylight |
| Color Temperature | 6500K |
| Body Material | Aluminium |
| LED Type | DOB |
| Driver Type | DOB |
| Dimmable | No |
| PCB Shape | Round |
Minimum order quantity: 1000 Piece
9w gamma dob raw material 39mm with 55mm Syska type housing 16b. High quality based indian. Can be given in 1 year warranty
Established in the year 2020 at New Delhi (Delhi, India), we "Kiyan Lighting World" engaged as the Manufacturer, Wholesaler and Supplier of LED Bulb, LED Concealed Lights, LED Downlight, LEF Flooflight, LED Steet Light much more.
₹ 12.50 / Piece Get Latest Price
| Part Type | DOB Module |
| Material Type | Dob module |
| Wattage | 9 W |
| Input Voltage | 220–240 V |
| Base Type | B22 |
| Color Temperature | 6500 K |
| Body Material | Aluminium |
| Usage Application | Lighting |
| LED Type | DOB |
| Driver Type | Non Isolated |
| Dimmable | No |
| PCB Shape | Round |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1000 Piece
9w gamma dob with spd protection
"Kiyan Lighting World" engaged as the Manufacturer, Wholesaler and Supplier of LED Bulb, LED Concealed Lights, LED Downlight, LEF Flooflight, LED Steet Light much more.
Vijay Kumar (Manager)
Kiyan Lighting World
Floor Ground, Hno-238, Wz-40, Block-A,Nearby, Sudarshan Park
New Delhi - 110015, Delhi, India