Leading Manufacturer of heat sink compound paste from New Delhi.
₹ 480 / Kg Get Latest Price
| Thermal Conductivity | 1.0 W/mK |
| Packaging Size | 1 kg |
| Base Oil | Silicone |
| Electrical Property | Conductive |
| Packaging Type | Bucket |
| Brand | Thermal Grizzly |
| Application | LED modules |
| Viscosity | Medium |
| Temperature Range | -50 to 150 C |
| Application Industry | Automotive |
| Surface Of Application | Ceramic |
| Packaging | 1 kg jar |
| Material Compatibility | Plastic |
| Color | White |
| Chemical Resistance | Acids |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 5 Kg
Thermal heat sink paste We are engaged in offering a wide range of quality Products to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
Vijay Kumar (Manager)
Kiyan Lighting World
Floor Ground, Hno-238, Wz-40, Block-A,Nearby, Sudarshan Park
New Delhi - 110015, Delhi, India