Gamma dob with spd high watt
₹ 79 / Piece Get Latest Price
| Component Type | Complete kit |
| Bulb Type | LED |
| Wattage Rating | 20w |
| Base Type | B22 |
| Light Color | Cool Daylight |
| Material | Aluminium |
| Color Temperature | 6500K |
| Pack Size | 500 Piece |
| Color | White |
| Usage | Indoor |
| Country Of Origin | India |
Minimum order quantity: 200 Piece
20w led bulb raw material .
"Kiyan Lighting World" engaged as the Manufacturer, Wholesaler and Supplier of LED Bulb, LED Concealed Lights, LED Downlight, LEF Flooflight, LED Steet Light much more.
₹ 29.50 / Piece Get Latest Price
| Material Type | Module |
| Wattage | 60w |
| Board Type | Metal Core |
| Application | Indoor Lighting |
| Wattage Range | 25 - 50 W |
| Material | Aluminum |
| LED Type | DOB |
| Copper Thickness | 1 mm |
| Number of LED in PCB | 50 |
| Usage/Application | Commercial |
| Product Type | 60w alpha dob mcpcb |
| Board Thickness | 1.0 mm |
| Shape | Square |
| Board Size | 2 Inch |
| Color Temperature | Cool White |
| Brand | Local Make |
| Solder Mask Color | White |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 200 Piece
Established in the year 2020 at New Delhi (Delhi, India), we "Kiyan Lighting World" engaged as the Manufacturer, Wholesaler and Supplier of LED Bulb, LED Concealed Lights, LED Downlight, LEF Flooflight, LED Steet Light much more.
Vijay Kumar (Manager)
Kiyan Lighting World
Floor Ground, Hno-238, Wz-40, Block-A,Nearby, Sudarshan Park
New Delhi - 110015, Delhi, India