Pioneers in the industry, we offer 50w rocket led bulb, 40w high watt bulb, 50w high watt raw material, 50w bulb gamma dob with spd, 30w led bulb and 50w high watt driver mcpcb set from India.
₹ 390 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 50W |
| Type of Light | Bulb |
| Bulb Type | High Wattage |
| Base Type | B22 |
| Light Color | Cool White |
| Warranty | 2 Years |
| Body Material | Aluminium |
| Luminous Efficacy | 100 lm/W |
| Power Factor | > 0.9 |
| Features | High Surge Prot. |
Minimum order quantity: 100 Piece
50w led rocket bulb.
High quality Syska type plastic panel.
Established in the year 2020 at New Delhi (Delhi, India), we "Kiyan Lighting World" engaged as the Manufacturer, Wholesaler and Supplier of LED Bulb, LED Concealed Lights, LED Downlight, LEF Flooflight, LED Steet Light much more.
₹ 150 / Piece Get Latest Price
| Type of Light | Bulb |
| Part Type | Complete Kit |
| Wattage | 40W |
| Base Type | B22 |
| Input Voltage | 100–300 V |
| Light Color | Cool Daylight |
| Brand | Other brand |
| Bulb Type | High Wattage |
| Warranty | 1 Year |
| Voltage | 220-240v |
| Body Material | Aluminium + PC |
| Features | High Surge Prot. |
| Luminous Efficacy | 100 lm/W |
| Power Factor | > 0.9 |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Piece
40w dob based domb bulb We are engaged in offering a wide range of quality Products to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
"Kiyan Lighting World" engaged as the Manufacturer, Wholesaler and Supplier of LED Bulb, LED Concealed Lights, LED Downlight, LEF Flooflight, LED Steet Light much more.
₹ 170 / Piece Get Latest Price
| Part Type | Complete Kit |
| Wattage | 50W |
| Type of Light | Bulb |
| Input Voltage | 110–300 V |
| Light Color | Cool Daylight |
| Base Type | B22 |
| Bulb Type | High Wattage |
| Warranty | 1 year, 1 Year |
| Body Material | Aluminium + PC |
| Luminous Efficacy | 100 lm/W |
| Features | High Surge Prot. |
| Power Factor | > 0.9 |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Piece
50w alpha dob based domb bulb.
"Kiyan Lighting World" engaged as the Manufacturer, Wholesaler and Supplier of LED Bulb, LED Concealed Lights, LED Downlight, LEF Flooflight, LED Steet Light much more.
₹ 99 / Piece Get Latest Price
| Part Type | Complete Kit |
| Wattage | 50W |
| Base Type | B22 |
| Light Color | Cool White |
| Input Voltage | 100–300 V |
| Bulb Type | LED |
| Brand | Other brand |
| Warranty | 1 Year |
| Luminous Efficacy | 100 lm/W |
| Features | High Surge Prot. |
| Power Factor | > 0.9 |
| Material | Polycarbonate |
| Body Material | Aluminium |
Minimum order quantity: 200 Piece
50w gamma dob with 5kv spd protection. !35mm dia 1.5mm thickness heavy quality. for 140mm domb aluminium body .
Established in the year 2020 at New Delhi (Delhi, India), we "Kiyan Lighting World" engaged as the Manufacturer, Wholesaler and Supplier of LED Bulb, LED Concealed Lights, LED Downlight, LEF Flooflight, LED Steet Light much more.
₹ 100 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 30W |
| Shape | Round |
| Light Color | Cool White |
| Color Temperature | 6500K |
| Warranty | 1 year warranty |
| Voltage | 220-240v operating |
Minimum order quantity: 100 Piece
Established in the year 2020 at New Delhi (Delhi, India), we "Kiyan Lighting World" engaged as the Manufacturer, Wholesaler and Supplier of LED Bulb, LED Concealed Lights, LED Downlight, LEF Flooflight, LED Steet Light much more.
₹ 134 / Piece Get Latest Price
| Output Power | 50w |
| Wattage | 50W |
| Output Current | 300 mA |
| Application | LED Bulb |
| Dimming Type | Non Dimmable |
| Output Type | Constant Current |
| Input Voltage | 110–300 V AC |
| Surge Protection | 4kv |
| Power Factor | 0.95 |
| Efficiency | ≥90% |
| IP Rating | IP20 |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Piece
50w led bulb driver-mcpcb for 120mm domb body.can be given in 2 year warranty
"Kiyan Lighting World" engaged as the Manufacturer, Wholesaler and Supplier of LED Bulb, LED Concealed Lights, LED Downlight, LEF Flooflight, LED Steet Light much more.
₹ 59 / Piece Get Latest Price
| Material | Aluminium Alloy |
| Material Type | MCPCB |
| Application | Bulb |
| Wattage Range | 25 - 50 W |
| Color Temperature | 6500K |
| Type | Direct on board |
| Lighting Source | LED |
| LED Type | DOB |
| Input Voltage | 220 V |
| Body Material | Aluminium |
| Warranty | 1 Year |
| Attachments | Bulb Body |
| Dimension | 95mm dia |
| Brand | Everlight |
| Waterproof Rating | IP20 |
| Color Temp | 6500 K |
| Country of Origin | Made in India |
| 95mm dia | 30w |
Minimum order quantity: 100 Piece
30w ped bulb gamma dob with spd protection We are engaged in offering a wide range of quality Products to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
"Kiyan Lighting World" engaged as the Manufacturer, Wholesaler and Supplier of LED Bulb, LED Concealed Lights, LED Downlight, LEF Flooflight, LED Steet Light much more.
₹ 98 / Piece Get Latest Price
| Component Type | Dob module |
| Material Type | Dob module |
| Bulb Type | LED |
| Application | Bulb |
| Wattage Rating | 50w |
| Wattage Range | 25 - 50 W |
| Base Type | B22 |
| LED Type | DOB |
| Input Voltage | 220 V |
| Material | Aluminium |
| Pack Size | 100 Piece |
| Body Material | Aluminium |
| Brand | Everlight |
| Color | White |
| Waterproof Rating | IP20 |
| Usage | Indoor |
| Color Temp | 6500 K |
| Country Of Origin | India |
Minimum order quantity: 100 Piece
40w gamma dob with spd
120mm domb housing based 40w led bulb high quality
Can be given in 1 year warranty
"Kiyan Lighting World" engaged as the Manufacturer, Wholesaler and Supplier of LED Bulb, LED Concealed Lights, LED Downlight, LEF Flooflight, LED Steet Light much more.
₹ 75 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 50 W |
| Size | 140mm |
| Base Type | B22 |
| Housing Material | Aluminium domb housing |
| Compatible Wattage | 50w |
| Diffuser Type | Milky |
| Body Color | White |
| Usage Application | Lighting |
| Cap Material | Aluminium |
| Holder Included | Without Holder |
| Country of Origin | Made in India |
| 140mm domb housing | 50w gamma with spd |
| Shape | Dome Shaped |
| Housing Shape | Round |
Minimum order quantity: 100 Piece
50w led hammer housing. For using in 50w gamma dob with spd 5kv 440v operating.
₹ 190 / Piece Get Latest Price
| Shade Shape | Dome |
| Lighting Type | LED |
| Lighting Color | Cool White |
| Weight | 50 W |
| Base Type | B22 |
| Voltage | 220 V |
Minimum order quantity: 100 Piece
50w domb led bulb .
₹ 65 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 40w |
| Base Type | B22 |
| Size | 120mm |
| Housing Material | Aluminium PC |
| Compatible Wattage | 40w |
| Shape | Dome Shaped |
| Diffuser Type | Milky |
| Body Color | White |
| Heat Sink Design | Plain |
| Cap Material | Aluminium |
| Holder Included | Without Holder |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Piece
50w 120mm aluminum domb housing
"Kiyan Lighting World" engaged as the Manufacturer, Wholesaler and Supplier of LED Bulb, LED Concealed Lights, LED Downlight, LEF Flooflight, LED Steet Light much more.
₹ 40 / Piece Get Latest Price
| Material Type | Dob module |
| Part Type | Complete Kit |
| Component Type | Dob module |
| Application | Bulb |
| Wattage | 20 W |
| Wattage Rating | 20w |
| Wattage Range | 16 - 24 W |
| Material | Polycarbonate |
| Bulb Type | LED |
| Input Voltage | 220–240 V |
| Light Color | Cool Daylight |
| Base Type | B22 |
| Color Temperature | 6500 K |
| Body Material | Aluminium |
| LED Type | DOB |
| Driver Type | Non Isolated |
| Dimmable | No |
| PCB Shape | Round |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 200 Piece
20w gamma dob with spd protection 4kv 440v operating ... .
ndian hpf driver
"Kiyan Lighting World" engaged as the Manufacturer, Wholesaler and Supplier of LED Bulb, LED Concealed Lights, LED Downlight, LEF Flooflight, LED Steet Light much more.
₹ 60 / Piece Get Latest Price
| Size | 120mm |
| Wattage | 50 W |
| Base Type | B22 |
| Housing Material | Aluminium PC |
| Compatible Wattage | 50w |
| Shape | Dome Shaped |
| Diffuser Type | Milky |
| Body Color | White |
| Usage Application | Home |
| Heat Sink Design | Plain |
| Cap Material | Aluminium |
| Holder Included | Without Holder |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Piece
120mm 50w domb body We are engaged in offering a wide range of quality Products to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
Established in the year 2020 at New Delhi (Delhi, India), we "Kiyan Lighting World" engaged as the Manufacturer, Wholesaler and Supplier of LED Bulb, LED Concealed Lights, LED Downlight, LEF Flooflight, LED Steet Light much more.
₹ 60 / Piece Get Latest Price
| Base Type | B22 |
| Wattage | 40W |
| Housing Material | Aluminium PC |
| Compatible Wattage | 40w |
| Shape | Dome Shaped |
| Diffuser Type | Milky |
| Body Color | White |
| Usage Application | For lighting |
| Heat Sink Design | Plain |
| Cap Material | Aluminium |
| Holder Included | Without Holder |
| Country of Origin | Made in India |
| 120mm | Domb shaped |
Minimum order quantity: 100 Piece
40w 120mm domb body for gamma dob bulb
"Kiyan Lighting World" engaged as the Manufacturer, Wholesaler and Supplier of LED Bulb, LED Concealed Lights, LED Downlight, LEF Flooflight, LED Steet Light much more.
Vijay Kumar (Manager)
Kiyan Lighting World
Floor Ground, Hno-238, Wz-40, Block-A,Nearby, Sudarshan Park
New Delhi - 110015, Delhi, India