Panel driver isolated
₹ 35 / Piece Get Latest Price
| Output Wattage | 12 W |
| Wattage | 12W |
| Output Power | 12 W |
| Dimming | Non Dimmable |
| Application | LED Downlight, LED Panel Light, LED Track Light |
| Output Current | 300 mA |
| Output Type | Constant Current |
| Usage/Applications | For LED Panel Light |
| Input Voltage | 220–240 V AC |
| Output Voltage | 36–72 V DC |
| Material | Metal |
| Power Factor | ≥0.95 |
| Driver Type | Non Isolated |
| Warranty | 2 Years |
| Protection Features | Surge Protection |
Minimum order quantity: 200 Piece
12w isolated led panel light driver We are engaged in offering a wide range of quality Products to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients. .
"Kiyan Lighting World" engaged as the Manufacturer, Wholesaler and Supplier of LED Bulb, LED Concealed Lights, LED Downlight, LEF Flooflight, LED Steet Light much more.
Vijay Kumar (Manager)
Kiyan Lighting World
Floor Ground, Hno-238, Wz-40, Block-A,Nearby, Sudarshan Park
New Delhi - 110015, Delhi, India