Providing you the best range of ac-dc rechargeable bulb pp housing, 70mm 9w ac-dc housing, 65mm philips type housing, 57 mm led bulb housing, led bulb housing and a55mm syska type bulb housing with effective & timely delivery.
₹ 5.4 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 9w |
| Size | 75mm |
| Base Type | B22 |
| Housing Material | Plastic |
| Compatible Wattage | 9 W |
| Shape | Round |
| Usage Application | Home,Home,Home,Home,Home |
| Heat Sink Design | Plain |
| Material | Plastic |
| Cap Material | Aluminium |
| Holder Included | Without Holder |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1000 Piece
9w pp housing 70mm for ac-dc rechargeable bulb.
"Kiyan Lighting World" engaged as the Manufacturer, Wholesaler and Supplier of LED Bulb, LED Concealed Lights, LED Downlight, LEF Flooflight, LED Steet Light much more.
₹ 14 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 12 W |
| Base Type | B22 |
| Housing Material | Polycarbonate |
| Compatible Wattage | 12 W |
| Shape | Round |
| Diffuser Type | Milky |
| Body Color | White |
| Usage Application | Home |
| Heat Sink Design | Plain |
| Cap Material | Aluminium |
| Holder Included | Without Holder |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 500 Piece
9w ac-dc housing We are engaged in offering a wide range of quality Products to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
₹ 20.75 / Piece Get Latest Price
| Base Type | B22 |
| Size | 65mm |
| Wattage | 12 W |
| Housing Material | Aluminium |
| Compatible Wattage | 12 W |
| Shape | Round |
| Diffuser Type | Milky |
| Body Color | White |
| Usage Application | Home |
| Heat Sink Design | Plain |
| Cap Material | Aluminium |
| Holder Included | Without Holder |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 8 / Piece Get Latest Price
| Size | 57mm |
| Base Type | B22 |
| Wattage | 9W |
| Housing Material | aluminium, Aluminium |
| Compatible Wattage | 9 W |
| Shape | Round |
| Diffuser Type | Frosted |
| Body Color | White |
| Usage Application | bulb |
| Heat Sink Design | Plain |
| Cap Material | Aluminium |
| Holder Included | Without Holder |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 500 Piece
₹ 4.90 / Piece Get Latest Price
| Base Type | B22 |
| Wattage | 9W |
| Size | 60mm |
| Housing Material | Aluminium PC |
| Compatible Wattage | 9 W |
| Shape | Round |
| Diffuser Type | Milky |
| Body Color | White |
| Heat Sink Design | Plain |
| Cap Material | Aluminium |
| Holder Included | Without Holder |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1000 Piece
A55mm 16b housing for 9w 39mm gamma dob.
Established in the year 2020 at New Delhi (Delhi, India), we "Kiyan Lighting World" engaged as the Manufacturer, Wholesaler and Supplier of LED Bulb, LED Concealed Lights, LED Downlight, LEF Flooflight, LED Steet Light much more.
₹ 4.50 / Piece Get Latest Price
| Size | 60mm |
| Wattage | 9W |
| Base Type | B22 |
| Housing Material | Aluminium PC |
| Compatible Wattage | 9 W |
| Shape | Round |
| Diffuser Type | Milky |
| Body Color | White |
| Usage Application | For bulb |
| Heat Sink Design | Plain |
| Cap Material | Aluminium |
| Holder Included | Without Holder |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1000 Piece
A55mm bulb housing for 9w
Used for 39mm gamma dob
Established in the year 2020 at New Delhi (Delhi, India), we "Kiyan Lighting World" engaged as the Manufacturer, Wholesaler and Supplier of LED Bulb, LED Concealed Lights, LED Downlight, LEF Flooflight, LED Steet Light much more.
₹ 4.80 / Piece Get Latest Price
| Base Type | B22 |
| Size | 60mm |
| Body Material | Aluminium PC |
| Compatible Wattage | 9 W |
| Wattage | 9W |
| Shape | Round |
| Diffuser Material | Polycarbonate |
| Body Color | White |
| Housing Material | Polycarbonate |
| Holder Included | Without Holder |
| Heat Sink Type | Aluminium |
| Finish | Matte |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1000 Piece
A60mm syska type bulb housing for 9w led bulb
"Kiyan Lighting World" engaged as the Manufacturer, Wholesaler and Supplier of LED Bulb, LED Concealed Lights, LED Downlight, LEF Flooflight, LED Steet Light much more.
₹ 4.60 / Piece Get Latest Price
| Base Type | B22 |
| Wattage | 9W |
| Size | 60mm |
| Housing Material | Aluminium |
| Compatible Wattage | 9 W |
| Shape | Round |
| Housing Shape | Round |
| Diffuser Type | Milky |
| Body Color | White |
| Usage Application | Lighting |
| Heat Sink Design | Plain |
| Cap Material | Aluminium |
| Holder Included | Without Holder |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1000 Piece
Established in the year 2020 at New Delhi (Delhi, India), we "Kiyan Lighting World" engaged as the Manufacturer, Wholesaler and Supplier of LED Bulb, LED Concealed Lights, LED Downlight, LEF Flooflight, LED Steet Light much more.
₹ 9.50 / Piece Get Latest Price
| Size | 65mm |
| Base Type | B22 |
| Wattage | 12 W |
| Housing Material | Aluminium |
| Compatible Wattage | 12 W |
| Shape | Round |
| Diffuser Type | Milky |
| Body Color | White |
| Usage Application | Home |
| Heat Sink Design | Plain |
| Cap Material | Aluminium |
| Holder Included | Without Holder |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1000 Piece
65mm 240° degree housing We are engaged in offering a wide range of quality Products to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
Established in the year 2020 at New Delhi (Delhi, India), we "Kiyan Lighting World" engaged as the Manufacturer, Wholesaler and Supplier of LED Bulb, LED Concealed Lights, LED Downlight, LEF Flooflight, LED Steet Light much more.
₹ 5.30 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 9W |
| Base Type | B22 |
| Size | 60mm |
| Housing Material | Aluminium |
| Compatible Wattage | 9 W |
| Shape | Round |
| Housing Shape | Round |
| Diffuser Type | Milky |
| Body Color | White |
| Usage Application | Home |
| Cap Material | Aluminium |
| Holder Included | Without Holder |
| Country of Origin | Made in India |
| 55mm housing | For 9w led bulb |
Minimum order quantity: 1000 Piece
We are engaged in offering to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
Vijay Kumar (Manager)
Kiyan Lighting World
Floor Ground, Hno-238, Wz-40, Block-A,Nearby, Sudarshan Park
New Delhi - 110015, Delhi, India