Our range of products include 9w pp body led bulb raw material, e27 bulb cap and 9w domb led bulb raw.
₹ 7.25 / Piece Get Latest Price
| Part Type | Complete Kit |
| Wattage | 9 W |
| Input Voltage | 220–240 V |
| Bulb Type | LED |
| Base Type | B22 |
| Color Temperature | 6500K |
| Body Material | Plastic |
| Voltage | 110-220VAC |
| LED Type | DOB |
| Driver Type | DOB |
| Dimmable | No |
| PCB Shape | Round |
Minimum order quantity: 1000 Piece
We, Kiyan Lighting World, engaged as the Manufacturer, Wholesaler and Supplier of LED Bulb, LED Concealed Lights, LED Downlight, LEF Flooflight, LED Steet Light much more. Get best price of 9W PP Body LED Bulb Raw Material.
₹ 1.90 / Piece Get Latest Price
| Base Type | B22 |
| Material | Aluminium |
| Weight | 10gm |
| Color | White |
| Warranty | 6month |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 13.50 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 9W |
| Material | Polycarbonate |
| Bulb Type | LED |
| Base Type | B22 |
| Light Color | Warm White |
| Color Temperature | 3000K |
| Material Type | Bulb Cap |
Vijay Kumar (Manager)
Kiyan Lighting World
Floor Ground, Hno-238, Wz-40, Block-A,Nearby, Sudarshan Park
New Delhi - 110015, Delhi, India