Pioneers in the industry, we offer 9w bulb raw material, 60mm syska type raw material, 9w dob raw materials, 9w led bulb raw material and 9w philips type gamma dob raw material from India.
₹ 15.90 / Piece Get Latest Price
| Component Type | Dob kit |
| Part Type | LED PCB |
| Wattage | 9W |
| Bulb Type | LED |
| Wattage Rating | 9 W |
| Material | Aluminium |
| Base Type | B22 |
| Color Temperature | 6500K |
| Warranty | 1 Year |
| Pack Size | 1000 Piece |
| Body Material | Aluminium |
| Usage | Indoor |
| Country Of Origin | India |
| Light Color | Cool Daylight |
| Color | Warm White |
Minimum order quantity: 1000 Piece
9w dob bulb raw material warranty type
Established in the year 2020 at New Delhi (Delhi, India), we "Kiyan Lighting World" engaged as the Manufacturer, Wholesaler and Supplier of LED Bulb, LED Concealed Lights, LED Downlight, LEF Flooflight, LED Steet Light much more.
₹ 17.5 / Piece Get Latest Price
| Part Type | Complete Kit |
| Wattage | 9W |
| Input Voltage | 110–300 V |
| Bulb Type | LED |
| Material | Aluminium |
| Base Type | B22 |
| Light Color | Cool Daylight |
| Color Temperature | 6500K |
| Warranty | 1 year |
| Usage/Application | Home |
| Voltage | 150-440v operating |
| Beam Angle | 270 Degree |
| Power Factor | 0.95 |
| Dimensions | A60mm |
| Luminous Efficacy | 100lm per watt |
| Lumens | 900lm |
Minimum order quantity: 500 Piece
9w 60mm syska type gamma dob raw material
High quality 4kv 440v operating with 1 year warranty
"Kiyan Lighting World" engaged as the Manufacturer, Wholesaler and Supplier of LED Bulb, LED Concealed Lights, LED Downlight, LEF Flooflight, LED Steet Light much more.
₹ 7.25 / Piece Get Latest Price
| Part Type | LED PCB |
| Wattage | 9 W |
| Material | PP |
| Input Voltage | 220–240 V |
| Base Type | B22 |
| Rated Wattage | 9 W |
| Color Temperature | 6500 K |
| Body Material | Plastic |
| Series | Non warranty |
| Packing Type | Box |
| LED Type | DOB |
| Driver Type | Non Isolated |
| Dimmable | No |
| PCB Shape | Round |
Minimum order quantity: 1000 Piece
We are engaged in offering to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
"Kiyan Lighting World" engaged as the Manufacturer, Wholesaler and Supplier of LED Bulb, LED Concealed Lights, LED Downlight, LEF Flooflight, LED Steet Light much more.
₹ 16.98 / Piece Get Latest Price
| Part Type | DOB Module |
| Wattage | 9W |
| Input Voltage | 220–240 V |
| Material | Aluminium |
| Light Color | Cool Daylight |
| Color Temperature | 6500K |
| Warranty | 1 Year |
| Base Type | B22 |
| Usage/Application | Indoor |
| Lighting Type | LED |
| Voltage | 150-440v operating |
| Beam Angle | 270 Degree |
| Power Factor | 0.95 |
| Dimensions | A55mm |
| Luminous Efficacy | 100lm per watt |
| Lumens | 900lm |
Minimum order quantity: 500 Piece
9w bulb raw material gamma dob with spd 4kv 440v operating.
"Kiyan Lighting World" engaged as the Manufacturer, Wholesaler and Supplier of LED Bulb, LED Concealed Lights, LED Downlight, LEF Flooflight, LED Steet Light much more.
₹ 14.50 / Piece Get Latest Price
| Part Type | Complete Kit |
| Wattage | 9 W |
| Input Voltage | 220–240 V |
| Material | Aluminium |
| Base Type | B22 |
| Light Color | Cool Daylight |
| Color Temperature | 6500K |
| Body Material | Aluminium |
| LED Type | DOB |
| Driver Type | Non Isolated |
| Dimmable | No |
| PCB Shape | Square |
Minimum order quantity: 500 Piece
9w gamma dob with spd Raw material
Vijay Kumar (Manager)
Kiyan Lighting World
Floor Ground, Hno-238, Wz-40, Block-A,Nearby, Sudarshan Park
New Delhi - 110015, Delhi, India