We are a leading Manufacturer of 9w led bulb, 9w led bulb raw material, 9w syska type led bulb raw materials, 9w syska type gamma dob with spd raw material, 9w gamma dob bulb raw material and 12w bulb raw material from New Delhi, India.
₹ 20 / Piece Get Latest Price
| Light Color | Cool Daylight |
| Base Type | B22 |
| Wattage | 9 W |
| Color Temperature | 6500K |
| Brand | OEM brand |
| Warranty | 1 Year |
| Voltage | 150-440v operating |
| Body Material | Aluminium |
| Input Voltage | 100-440v |
| Luminous Efficacy | 100 lm per watt |
| Lumens | 900lm |
| Power Factor | 0.95 |
| Beam Angle | 270 Degree |
| Usage/Applications | Home |
| Country of Origin | Made in India |
| 110mm | A55mm |
Minimum order quantity: 1000 Piece
9w gamma dob bulb
Established in the year 2020 at New Delhi (Delhi, India), we "Kiyan Lighting World" engaged as the Manufacturer, Wholesaler and Supplier of LED Bulb, LED Concealed Lights, LED Downlight, LEF Flooflight, LED Steet Light much more.
₹ 15.50 / Piece Get Latest Price
| Part Type | Complete Kit |
| Wattage | 9W |
| Component Type | Dob module |
| Input Voltage | 110–300 V |
| Wattage Rating | 9 W |
| Bulb Type | LED |
| Base Type | B22 |
| Light Color | Cool Daylight |
| Color Temperature | 6500K |
| Voltage | 150-440v |
| Material Type | Bulb Housing, PCB, Diffuser |
| Lumens | 900 lumens |
Minimum order quantity: 1000 Piece
9w gamma dob skd material 46mm dia 4kv 440v operating
ndian hpf driver
"Kiyan Lighting World" engaged as the Manufacturer, Wholesaler and Supplier of LED Bulb, LED Concealed Lights, LED Downlight, LEF Flooflight, LED Steet Light much more.
₹ 15.50 / Piece Get Latest Price
| Part Type | Complete Kit |
| Wattage | 9 W |
| Input Voltage | 220–240 V |
| Bulb Type | LED |
| Base Type | B22 |
| Light Color | Cool Daylight |
| Color Temperature | 6500K |
| Body Material | Aluminium |
| LED Type | DOB |
| Driver Type | Non Isolated |
| Dimmable | No |
| PCB Shape | Round |
Minimum order quantity: 1000 Piece
9w gamma dob syska type raw material 55mm housing based
"Kiyan Lighting World" engaged as the Manufacturer, Wholesaler and Supplier of LED Bulb, LED Concealed Lights, LED Downlight, LEF Flooflight, LED Steet Light much more.
₹ 14.90 / Piece Get Latest Price
| Part Type | Complete Kit |
| Wattage | 9 W |
| Input Voltage | 220–240 V |
| Material | Aluminium |
| Bulb Type | LED |
| Base Type | B22 |
| Light Color | Cool Daylight |
| Color Temperature | 6500 K |
| Body Material | Aluminium |
| LED Type | DOB |
| Driver Type | Non Isolated |
| Dimmable | No |
| PCB Shape | Round |
Minimum order quantity: 1000 Piece
9w gamma with spd syska type raw material .
"Kiyan Lighting World" engaged as the Manufacturer, Wholesaler and Supplier of LED Bulb, LED Concealed Lights, LED Downlight, LEF Flooflight, LED Steet Light much more.
₹ 14.25 / Piece Get Latest Price
| Part Type | Complete Kit |
| Wattage | 9 W |
| Input Voltage | 220–240 V |
| Material | Aluminium |
| Base Type | B22 |
| Light Color | Cool White |
| Color Temperature | 6500k |
| Warranty | 1 year |
| Usage/Application | For Home |
| Voltage | 200-440v operating |
| Beam Angle | 270 Degree degree |
| Power Factor | 0.99 |
| Dimensions | A55mm |
| Model Name/Number | Syska type A55mm |
| Luminous Efficacy | 100 lm per watt |
| Lumens | 900lm |
Minimum order quantity: 1000 Piece
9w syska type raw material 4kv 440v operating
"Kiyan Lighting World" engaged as the Manufacturer, Wholesaler and Supplier of LED Bulb, LED Concealed Lights, LED Downlight, LEF Flooflight, LED Steet Light much more.
₹ 14.75 / Piece Get Latest Price
| Part Type | Complete Kit |
| Wattage | 10 W |
| Input Voltage | 110–300 V |
| Color Temperature | 6500K |
| Material | Aluminium |
| Light Color | Cool White |
| Base Type | B22 |
| Voltage | 100-440v |
| Warranty | 1 year warranty |
| Usage/Application | Lighting |
| Beam Angle | 270 Degree |
| Power Factor | 0.95 |
| Dimensions | A55 mm |
| Luminous Efficacy | 100lm per watt |
| Lumens | 900 lumens |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1000 Piece
9w gamma dob with spd with A55 syska housing 16B
Can be given in 1 year warranty 4kv 440v operating.
"Kiyan Lighting World" engaged as the Manufacturer, Wholesaler and Supplier of LED Bulb, LED Concealed Lights, LED Downlight, LEF Flooflight, LED Steet Light much more.
₹ 14.90 / Piece Get Latest Price
| Part Type | Complete Kit |
| Wattage | 10 W |
| Input Voltage | 220–240 V |
| Material | Aluminium |
| Base Type | B22 |
| Light Color | Cool White |
| Color Temperature | 6500k |
| Warranty | 1 Year, 1 year |
| Lumen Efficacy | 100lm per watt |
| Frequency | 50Hz |
| Lumens | 900lm |
| Voltage | 150-400v |
| Usage/Application | Lighting |
| Beam Angle | 270 Degree |
| Power Factor | 0.95 |
| Dimensions | 60mmx105mm |
| Luminous Efficacy | 100lm per watt |
| Country of Origin | Made in India |
| 60mm syska housing | 105mm length |
Minimum order quantity: 1000 Piece
9w gamma dob bulb raw material
"Kiyan Lighting World" engaged as the Manufacturer, Wholesaler and Supplier of LED Bulb, LED Concealed Lights, LED Downlight, LEF Flooflight, LED Steet Light much more.
₹ 24 / Piece Get Latest Price
| Component Type | Dob module |
| Wattage | 12W |
| Bulb Type | LED |
| Wattage Rating | 12 W |
| Base Type | B22 |
| Light Color | Cool Daylight |
| Color Temperature | 6500K |
| Voltage | 220-240v |
| Material Type | PCB, Bulb Housing, Driver, Diffuser |
| Lumens | 1200lm |
| 65mm syska housing | 46mm gamma dob |
Minimum order quantity: 500 Piece
12w gamma dob raw material
65mm syska type housing with 46mm gamma dob with spd
4kv 440v operating can be given in 1 year warranty
₹ 15.5 / Piece Get Latest Price
| Base Type | B22 |
| Wattage | 15 W |
| Housing Material | Aluminium PC |
| Compatible Wattage | 15 W |
| Shape | Round |
| Housing Shape | Round |
| Diffuser Type | Milky |
| Body Color | White |
| Usage Application | Home |
| Heat Sink Design | Plain |
| Cap Material | Aluminium |
| Holder Included | Without Holder |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 17.50 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 9W |
| Power Factor | 0.9 Hpf |
| Power Source | AC |
| Voltage | 220 V |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 500 Piece
Established in the year 2020 at New Delhi (Delhi, India), we "Kiyan Lighting World" engaged as the Manufacturer, Wholesaler and Supplier of LED Bulb, LED Concealed Lights, LED Downlight, LEF Flooflight, LED Steet Light much more.
₹ 21.5 / Piece Get Latest Price
| Body Material | Aluminium |
| Wattage | 9W |
| Light Color | Cool White |
| Color Temperature | 6500K |
| Base Type | B22 |
| Lumens | 900lm |
| Voltage | 150-440v |
| Warranty | 1 year warranty |
| Usage/Application | Lighting |
| Power Factor | 0.95 |
| Dimensions | 60mm dia |
| Beam Angle | 270 Degree |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 500 Piece
Established in the year 2020 at New Delhi (Delhi, India), we "Kiyan Lighting World" engaged as the Manufacturer, Wholesaler and Supplier of LED Bulb, LED Concealed Lights, LED Downlight, LEF Flooflight, LED Steet Light much more.
₹ 9.90 / Piece Get Latest Price
| Material Type | Module |
| Part Type | MCPCB |
| Application | Bulb |
| Wattage | 9 W |
| Wattage Range | 6 - 9 W |
| Input Voltage | 100–300 V |
| Base Type | B22 |
| Color Temperature | 6500 K |
| Body Material | Aluminium |
| LED Type | DOB |
| Usage Application | Home |
| Usage/Application | Bulb |
| Driver Type | DOB |
| Dimmable | No |
| PCB Shape | Round |
| Country of Origin | Made in India |
| 46mm dia 4kv 440v | 60mm syska housing gamma |
Minimum order quantity: 1000 Piece
9w gamma dob 46mm dia
Established in the year 2020 at New Delhi (Delhi, India), we "Kiyan Lighting World" engaged as the Manufacturer, Wholesaler and Supplier of LED Bulb, LED Concealed Lights, LED Downlight, LEF Flooflight, LED Steet Light much more.
₹ 29 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 12 W |
| Plate Shape | Round |
| LED Type | DOB |
| Shape | Round |
| Light Color | Cool White |
| LED Color | Cool White |
| Color Temperature | 6500K |
| Input Voltage | 220 V |
| Board Material | Aluminium |
| Warranty | 1 year |
| Number of LED | 20 led |
| Voltage | 150-400v |
| Body Material | Aluminium pcb |
| Diameter | 65 mm |
| LED Quantity | 21 LED |
| Lumens | 1200 lm |
| Color Temp | 6500 K |
| Driver Type | Non Isolated |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 300 Piece
12w gamma dob with spd protection .
"Kiyan Lighting World" engaged as the Manufacturer, Wholesaler and Supplier of LED Bulb, LED Concealed Lights, LED Downlight, LEF Flooflight, LED Steet Light much more.
₹ 22 / Piece Get Latest Price
| Lamp Type | LED |
| Usage/Application | Downlight/COB Light |
| Cutout Size | 75 mm |
| Wattage | 9 W |
| Shape | Round |
| Trim Color | White |
| CCT | 6500 K |
| Working Temperature | 10C |
| Body Material | Aluminium |
| IP Rating | IP20 |
| Input Voltage | 220 V |
| Beam Angle | 60 Deg |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Oem |
Minimum order quantity: 200 Piece
Established in the year 2020 at New Delhi (Delhi, India), we "Kiyan Lighting World" engaged as the Manufacturer, Wholesaler and Supplier of LED Bulb, LED Concealed Lights, LED Downlight, LEF Flooflight, LED Steet Light much more.
₹ 17.50 / Piece Get Latest Price
| Output Power | 9w |
| Output Wattage | 9 W |
| Wattage | 9W |
| Output Current | 100mA |
| Driver Type | Non Isolated |
| Application | LED Bulb |
| Dimming | Non Dimmable |
| Input Voltage | 81v |
| Output Type | Constant Current |
| Surge Protection | 4kv |
| Power Factor | 0.9 |
| Output Voltage | 36–72 V DC |
| Warranty | 2 Years |
| Protection Features | Surge Protection, OVP |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 500 Piece
9w led bulb hpf driver autocut.
"Kiyan Lighting World" engaged as the Manufacturer, Wholesaler and Supplier of LED Bulb, LED Concealed Lights, LED Downlight, LEF Flooflight, LED Steet Light much more.
₹ 70 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 9W |
| Country of Origin | Made in India |
| A60mm syska housing based | Radar motion sensor gamma |
Minimum order quantity: 200 Piece
9w radar motion sensor gamma dob 4kv bulb
ndian hpf driver
"Kiyan Lighting World" engaged as the Manufacturer, Wholesaler and Supplier of LED Bulb, LED Concealed Lights, LED Downlight, LEF Flooflight, LED Steet Light much more.
Vijay Kumar (Manager)
Kiyan Lighting World
Floor Ground, Hno-238, Wz-40, Block-A,Nearby, Sudarshan Park
New Delhi - 110015, Delhi, India