Offering you a complete choice of products which include 9w hpf driver bulb, ac dc led bulb, 12w ac dc alpha dob double ic, gamma dob led bulb, led tube light raw material and led bulb plate.
₹ 21 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 9W |
| Output Wattage | 9 W |
| Base Type | B22 |
| Power Source | AC |
| Light Color | Cool Daylight |
| Warranty | 1 Year |
| Voltage | 240V |
| Power Factor | 0.9 Hpf |
| Brand | Kiyan |
| Body Material | Aluminium + PC |
| Luminous Efficacy | 100 lm/W |
| Features | High Surge Prot. |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 500 Piece
9w philips type bulb complete with 1 year warranty based
"Kiyan Lighting World" engaged as the Manufacturer, Wholesaler and Supplier of LED Bulb, LED Concealed Lights, LED Downlight, LEF Flooflight, LED Steet Light much more.
₹ 55 / Piece Get Latest Price
| Input Voltage | 220–240 V AC |
| Wattage | 9 W |
| Base Type | B22 |
| Light Color | Cool White |
| Lighting Color | Cool Daylight |
| Body Material | Polycarbonate |
| Shape | Round |
| Power Factor | 0.95 |
| Lumens | 1000 lm |
| Warranty | 6 Months |
| Dimmable | No |
| Voltage | 220v |
| Suitable For | Emergency Bulb |
Minimum order quantity: 200 Piece
Established in the year 2020 at New Delhi (Delhi, India), we "Kiyan Lighting World" engaged as the Manufacturer, Wholesaler and Supplier of LED Bulb, LED Concealed Lights, LED Downlight, LEF Flooflight, LED Steet Light much more.
₹ 19.50 / Piece Get Latest Price
| Part Type | MCPCB |
| Input Voltage | 220–240 V |
| Material | Aluminium |
| Bulb Type | LED |
| Base Type | B22 |
| Light Color | Cool Daylight |
| Color Temperature | 6500 K |
| Body Material | Aluminium |
| Material Type | Driver |
| LED Type | DOB |
| Driver Type | DOB |
| Country of Origin | China |
| Dimmable | No |
| PCB Shape | Round |
| Wattage | 9 W |
Minimum order quantity: 200 Piece
We are engaged in offering to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
High quality Syska type plastic panel.
Established in the year 2020 at New Delhi (Delhi, India), we "Kiyan Lighting World" engaged as the Manufacturer, Wholesaler and Supplier of LED Bulb, LED Concealed Lights, LED Downlight, LEF Flooflight, LED Steet Light much more.
₹ 17.50 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 9W |
| Type of Light | Bulb |
| Light Color | Cool White |
| Color Temperature | 6500K |
| Base Type | B22 |
| Warranty | 1 year warranty |
| Voltage | 150-440v |
| Lumens | 900lm |
| Usage/Application | Lighting |
| Power Factor | 0.95 |
| Dimensions | A55mm |
| Beam Angle | 270 Degree |
| Lamp Life(Hour) | 50000 hrs |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1000 Piece
9w gamma dob raw material with 1 year warranty based.
39mm dob with spd with 55mm Syska housing.
Established in the year 2020 at New Delhi (Delhi, India), we "Kiyan Lighting World" engaged as the Manufacturer, Wholesaler and Supplier of LED Bulb, LED Concealed Lights, LED Downlight, LEF Flooflight, LED Steet Light much more.
₹ 48 / Piece Get Latest Price
| Material Type | Tube Kit |
| Tube Type | T5 |
| Tube Length | 4 Ft |
| Length | 4 Feet |
| Wattage | 20 W |
| Base Type | T5 |
| Body Material | Polycarbonate |
| Color Temperature | 6500K |
| Light Color | Cool Daylight |
| Warranty | 1 Year |
| End Cap Type | G13 |
| Diffuser Type | Milky |
Minimum order quantity: 500 Piece
Established in the year 2020 at New Delhi (Delhi, India), we "Kiyan Lighting World" engaged as the Manufacturer, Wholesaler and Supplier of LED Bulb, LED Concealed Lights, LED Downlight, LEF Flooflight, LED Steet Light much more.
₹ 5.25 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 3W |
| Shape | Round |
| Light Color | Warm White |
| Color Temperature | 2700K |
| Warranty | 6month |
| Number of LED | 20 |
| Voltage | 23v |
₹ 59 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 10 W |
| Lighting Color | Cool daylight |
| Shape | T-Shaped |
| Type | Ceramic LED Bulb |
| Base Type | B22 |
| Voltage | 220 V |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 19 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 9 W |
| Light Color | Cool White |
| Brand | Other brand |
| Color Temperature | 6500K |
| Base Type | B22 |
| Warranty | 1 Year |
| Voltage | 150-440v |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1000 Piece
9w hpf complete bulb with 1 year warranty based in philips type 57mm aluminium housing.
"Kiyan Lighting World" engaged as the Manufacturer, Wholesaler and Supplier of LED Bulb, LED Concealed Lights, LED Downlight, LEF Flooflight, LED Steet Light much more.
₹ 5 / Piece Get Latest Price
| Layer Count | 1 Layer |
| Copper Thickness | 1 oz |
| Board Thickness | 1.0 mm |
| Thermal Conductivity | 1 W/mK |
| Surface Finish | HASL Lead Free |
| Solder Mask | White |
| Surface Treatment | Polish |
| No. of Layers | 2 |
| Application | LED Lighting |
| Masking Color | White |
| Panel Size | 150 x 200 mm |
| Material | Plastic |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 500 Piece
9w mcpcb high lumens We are engaged in offering a wide range of quality Products to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
₹ 55 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 9W |
| Power | 9 W |
| Material | Polycarbonate |
| Base Type | B22 |
| Lighting Color | Cool White |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 200 Piece
9w ac-dc rechargeable bulb
Vijay Kumar (Manager)
Kiyan Lighting World
Floor Ground, Hno-238, Wz-40, Block-A,Nearby, Sudarshan Park
New Delhi - 110015, Delhi, India