Manufacturer of a wide range of products which include 7w 3 in 1 concealed dob.
₹ 27 / Piece Get Latest Price
| Material Type | MCPCB |
| Wattage | 7W |
| Application | Concealed light |
| Shape | Round |
| Wattage Range | 6 - 9 W |
| Cutout Size | 3 in |
| Color | Warm White |
| Light Color | Cool White |
| LED Type | DOB |
| Color Temperature | Cool White (6500K) |
| Input Voltage | 220 V |
| Body Material | Aluminium |
| IP Rating | IP40 |
| Brand | Everlight |
| Dimmable | No |
| Waterproof Rating | IP20 |
| Color Temp | 6500 K |
Minimum order quantity: 200 Piece
7w concealed 3 in1 driver-mcpcb We are engaged in offering a wide range of quality Products to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
Vijay Kumar (Manager)
Kiyan Lighting World
Floor Ground, Hno-238, Wz-40, Block-A,Nearby, Sudarshan Park
New Delhi - 110015, Delhi, India