Our product range includes a wide range of 5w led candle bulb.
₹ 6.90 / Piece Get Latest Price
| Bulb Shape | Candle |
| Wattage | 5 W |
| Glass Finish | Frosted |
| Brand | Philips |
| Bulb Base | B22 |
| Light Color | Warm White |
| Base Type | B22 |
| Color Temperature | 3000K |
| Application | Decorative |
| Style | Traditional |
| Lumens | 400 lm |
| Dimmable | No |
| Warranty | 6 Months |
Minimum order quantity: 1000 Piece
Candle bulb We are engaged in offering a wide range of quality Products to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
"Kiyan Lighting World" engaged as the Manufacturer, Wholesaler and Supplier of LED Bulb, LED Concealed Lights, LED Downlight, LEF Flooflight, LED Steet Light much more.
.
Vijay Kumar (Manager)
Kiyan Lighting World
Floor Ground, Hno-238, Wz-40, Block-A,Nearby, Sudarshan Park
New Delhi - 110015, Delhi, India