Pioneers in the industry, we offer 7w led cob light, 7w cob light plastic, 7w cob led spotlight, 7w cob led downlight, 7w led cob light material and 7w cob led recessed downlight from India.
₹ 165 / Piece Get Latest Price
| Power | 7W |
| Power (Wattage) | 7W |
| Type of Light | Spot Light |
| Wattage | 7W |
| Brand | OEM brand |
| Light Color | Warm White |
| Color | Warm White |
| Mounting Type | Recessed |
| Color Temperature | 3000 K |
| Usage/Application | Indoor |
| Body Color | White |
| Beam Angle | 60 Deg |
| Shape | Round |
| Special Features | Dimmable |
| Body Material | Aluminum |
Minimum order quantity: 100 Piece
7w delta model cob spot light complete with 2 year warranty. Aluminium housing based
"Kiyan Lighting World" engaged as the Manufacturer, Wholesaler and Supplier of LED Bulb, LED Concealed Lights, LED Downlight, LEF Flooflight, LED Steet Light much more.
₹ 62 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 7W |
| Power | 7W |
| Type of Light | Ceiling Light |
| Brand | Other brand |
| Light Color | Cool White |
| Beam Angle | 36° |
| Color | Cool White |
| Warranty | 1 Year |
| Cutout Size | 75mm |
| Mounting Type | Recessed |
| Body Color | White |
| Shape | Round |
| IP Rating | IP20 |
Minimum order quantity: 200 Piece
7w cob downlight We are engaged in offering a wide range of quality Products to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients. . "Kiyan Lighting World" engaged as the Manufacturer, Wholesaler and Supplier of LED Bulb, LED Concealed Lights, LED Downlight, LEF Flooflight, LED Steet Light much more.
₹ 69 / Piece Get Latest Price
| Power (Wattage) | 7W |
| Light Color | Cool White |
| Color Temperature | Warm White (3000K) |
| Material | Polycarbonate |
| Mounting Type | Recessed |
| Usage | For Home |
| Body Material | PC (Polycarbonate) |
| Shape | Round |
| Wattage | 7 W |
| Lighting Source | LED |
| Body Color | Rose Gold |
| Beam Angle | 60 Deg |
| Voltage | 220 V |
| Special Features | Trimless |
| Weight | 150gm |
| Dimension | 110mm dia |
| 75mm cutout | 3.5inch |
Minimum order quantity: 500 Piece
7w cob spot light lens based plastic model with 1 year warranty based gud brightness high quality.
"Kiyan Lighting World" engaged as the Manufacturer, Wholesaler and Supplier of LED Bulb, LED Concealed Lights, LED Downlight, LEF Flooflight, LED Steet Light much more.
₹ 165 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 7 W |
| Power | 7W |
| Brand | OEM brand |
| Light Color | Warm White |
| Beam Angle | 24° |
| Warranty | 2 Year |
| Cutout Size | 55mm |
| Mounting Type | Recessed |
| Body Color | Rose Gold |
| Shape | Round |
| IP Rating | IP20 |
| 55mm cutout | 65mm dia |
Minimum order quantity: 200 Piece
7w curve model cob light complete with 2 year warranty based aluminium body premium quality.
"Kiyan Lighting World" engaged as the Manufacturer, Wholesaler and Supplier of LED Bulb, LED Concealed Lights, LED Downlight, LEF Flooflight, LED Steet Light much more.
₹ 65 / Piece Get Latest Price
| Material Type | Dob module |
| Wattage | 7W |
| Application | Downlight |
| Wattage Range | 6 - 9 W |
| Color | Cool White |
| Color Temperature | 6500 K |
| Body Material | Chrome |
| Input Voltage | 220-240v |
| Usage/Application | Office |
| Shape | Round |
| Lighting Type | Ceiling mounted |
| Warranty | 1 Year |
| Model Name/Number | Plastic spot light |
| Country of Origin | Made in India |
| 115mm dia | 75mm cutout |
Minimum order quantity: 500 Piece
7w plastic cob light
7w plastic based cob led light wirh 1 year warranty based gud brightness high quality deep spot light 4kv 440v operating made in india
"Kiyan Lighting World" engaged as the Manufacturer, Wholesaler and Supplier of LED Bulb, LED Concealed Lights, LED Downlight, LEF Flooflight, LED Steet Light much more.
₹ 75 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 7W |
| Shape | Round |
| Material | Polycarbonate |
₹ 25 / Piece Get Latest Price
| Board Type | FR4 |
| Wattage | 7 W |
| Shape | Rectangle |
| Thickness | 0.3 mm |
| Material | Aluminum |
| LED Type | SMD |
| Copper Thickness | 1 mm |
| Board Thickness | 1.0 mm |
| Power | 7 W |
| Usage/Application | Light |
| Client Type | Automation |
| Product Type | 7w cob led driver mcpcb |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 500 Piece
7w Cob downlight driver mcpcb set .
Vijay Kumar (Manager)
Kiyan Lighting World
Floor Ground, Hno-238, Wz-40, Block-A,Nearby, Sudarshan Park
New Delhi - 110015, Delhi, India