Manufacturer of a wide range of products which include 9w aluminium concealed light and 7w led concealed light.
₹ 49 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 9W |
| Shape | Round |
| Cutout Size | 3 in |
| Color | Cool White |
| Light Color | Cool White |
| Color Temperature | 6500 K |
| Fixture Color | White |
| Dimmable | No |
| Voltage | 220 V |
| Beam Angle | 60° |
| IP Rating | IP20 |
| Body Material | Aluminium |
| Input Voltage | 220–240 V AC |
| Country of Origin | Made in India |
| 75mm cutout | 115mm outer dia |
Minimum order quantity: 500 Piece
7w aluminium led concealed light complete with 2 year warranty based.
"Kiyan Lighting World" engaged as the Manufacturer, Wholesaler and Supplier of LED Bulb, LED Concealed Lights, LED Downlight, LEF Flooflight, LED Steet Light much more.
₹ 31 / Piece Get Latest Price
| Shape | Round |
| Warranty | 1 Year |
| Cutout Size | 75mm |
| Wattage | 7 W |
| Color Temperature | Cool White |
| Rated Input Voltage | 150-440v operating |
| Main Domestic Market | Indian |
| Body Material | Polycarbonate |
| Style | Deep / Anti-glare |
| CRI (Color Rendering Index) | >80 |
| Power Factor | >0.95 |
| Country of Origin | Made in India |
| 110mm dia | 75mm cutout |
Minimum order quantity: 500 Piece
7w concealed light complete with warranty. 4kv 440v operating crompton model slim concealed.
Slim model concealed high quality.
High quality Syska type plastic panel.
Established in the year 2020 at New Delhi (Delhi, India), we "Kiyan Lighting World" engaged as the Manufacturer, Wholesaler and Supplier of LED Bulb, LED Concealed Lights, LED Downlight, LEF Flooflight, LED Steet Light much more.
Vijay Kumar (Manager)
Kiyan Lighting World
Floor Ground, Hno-238, Wz-40, Block-A,Nearby, Sudarshan Park
New Delhi - 110015, Delhi, India