Manufacturer of a wide range of products which include 9w dob led bulb.
₹ 18.50 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 9W |
| Brand | Other brand |
| Lumen Efficacy | 100 lm/W |
| Base Type | B22 |
| Light Color | Cool Daylight |
| Warranty | 1 Year |
| Voltage | 150-440v operating |
| Lumens | 900 lm |
| Body Material | Aluminium + PC |
| Luminous Efficacy | 100 lm/W |
| Features | High Surge Prot. |
| Power Factor | > 0.9 |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1000 Piece
9w syska type complete bulb . Gamma dob based gud quality gud brightness 4kv 440v operating can be given in 1 year warranty
"Kiyan Lighting World" engaged as the Manufacturer, Wholesaler and Supplier of LED Bulb, LED Concealed Lights, LED Downlight, LEF Flooflight, LED Steet Light much more.
Vijay Kumar (Manager)
Kiyan Lighting World
Floor Ground, Hno-238, Wz-40, Block-A,Nearby, Sudarshan Park
New Delhi - 110015, Delhi, India