Pioneers in the industry, we offer 9w color dob mcpcb, 9w led dob and led dob 12w from India.
₹ 6.50 / Piece Get Latest Price
| Part Type | MCPCB |
| Core Material | Aluminum |
| Wattage | 9 W |
| Thickness | 0.8mm |
| Board Thickness | 6mm, 6mm, 0.8 mm |
| Material | Aluminum, Aluminum |
| Input Voltage | 220–240 V, 220–240 V |
| Copper Thickness | 30 microns, 30 microns |
| LED Type | DOB, DOB |
| Usage/Application | LED Lighting, LED Lighting |
| No. of Layers | 2,2,2,2,2,2,2,2,2,2,2,2,2,2,2, 2,2,2,2,2,2,2,2,2,2,2,2,2,2,2 |
| Driver Type | DOB, DOB |
| Dimmable | No, No |
| PCB Shape | Round, Round |
Minimum order quantity: 1000 Piece
9w dob color mcpcb .
"Kiyan Lighting World" engaged as the Manufacturer, Wholesaler and Supplier of LED Bulb, LED Concealed Lights, LED Downlight, LEF Flooflight, LED Steet Light much more.
₹ 5.50 / Piece Get Latest Price
| Material Type | Module |
| Wattage | 9 W |
| Application | Bulb |
| Board Type | Metal Core |
| Wattage Range | 6 - 9 W |
| Material | Aluminum |
| Copper Thickness | 1 mm |
| Power | 9 W |
| Number of LED in PCB | 12 led |
| Size of PCB Board | 38mm |
| Current Type | AC |
| Usage/Application | Lighting |
| Frequency | 50Hz |
| Shape | Round |
| Minimum Order Quantity | 1000 pcs |
| Thickness | 1.2 mm |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1000 Piece
9w 12 led dob for 55mm Syska housing
"Kiyan Lighting World" engaged as the Manufacturer, Wholesaler and Supplier of LED Bulb, LED Concealed Lights, LED Downlight, LEF Flooflight, LED Steet Light much more.
₹ 7 / Piece Get Latest Price
| Board Type | Metal Core |
| Wattage | 12 W |
| Shape | Round |
| Thickness | 0.8 mm |
| Material | Aluminium |
| LED Type | DOB |
| Copper Thickness | 1 mm |
| Board Thickness | 1.0 mm |
| Power | 12w |
| Usage/Application | Home |
| Client Type | Manufacturer |
| Product Type | Dob |
| Color Temperature | Cool White |
| Solder Mask Color | White |
| Board Size | 1.5 Inch |
| Brand | Local Make |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 500 Piece
12w dob mcpcb for non warranty bulb
"Kiyan Lighting World" engaged as the Manufacturer, Wholesaler and Supplier of LED Bulb, LED Concealed Lights, LED Downlight, LEF Flooflight, LED Steet Light much more.
Vijay Kumar (Manager)
Kiyan Lighting World
Floor Ground, Hno-238, Wz-40, Block-A,Nearby, Sudarshan Park
New Delhi - 110015, Delhi, India