Leading Manufacturer of 9w hpf driver auto cut, 9w auto cut hpf driver, 18w driver mcpcb, 12w led bulb driver, 9w lpf driver and led bulb 9w hpf driver from New Delhi.
₹ 15.90 / Piece Get Latest Price
| Output Wattage | 9 W |
| Wattage | 9W |
| Output Current | 100mA |
| Driver Type | Non Isolated |
| Power Source | AC |
| Total outputs | 2 |
| Input Voltage | 150-440v |
| Power Factor | 0.9 Hpf |
| Pack Size | 500 pcs |
| Product Quality | premium |
| Output Voltage | 36–72 V DC |
| Output Type | Constant Current |
| Warranty | 2 Years |
| Protection Features | OVP, Surge Protection |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 16.50 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 9W |
| Power Factor | 0.9 Hpf |
| Power Source | AC |
| Surge Protection | 4kv |
| Current | 100mA |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 500 Piece
9w auto cut hpf driver
₹ 49 / Piece Get Latest Price
| Output Wattage | 18 W |
| Wattage | 18W |
| Output Type | Constant Current |
| Dimming | Non Dimmable |
| Usage/Applications | For LED Bulb |
| Input Voltage | 100–300 V AC |
| Output Voltage | 36–72 V DC |
| Power Factor | ≥0.9 |
| Material | Plastic |
| Driver Type | Non Isolated |
| Protection Features | OVP |
Minimum order quantity: 200 Piece
We are engaged in offering to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
"Kiyan Lighting World" engaged as the Manufacturer, Wholesaler and Supplier of LED Bulb, LED Concealed Lights, LED Downlight, LEF Flooflight, LED Steet Light much more.
₹ 26.50 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 3W |
| Power Factor | 0.9 Hpf |
| Power Source | AC |
| Voltage | 240v |
| Brand | K.L.W |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 8.9 / Piece Get Latest Price
| Output Wattage | 9 W |
| Wattage | 9W |
| Output Current | 100mA |
| Driver Type | Non Isolated |
| Power Source | AC |
| Input Voltage | 220–240 V AC |
| Dimming | Non Dimmable |
| Power Factor | 0.6 Lpf |
| Brand | Chinese |
| Output Voltage | 36–72 V DC |
| Output Type | Constant Current |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 500 Piece
9w led driver for bulb .can be given in 1 year warranty with mov fuse . 100mA for 9v led
₹ 19 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 9W |
| Power Factor | 0.9 Hpf |
| Power Source | AC |
| Surge Protection | 4kv |
| Current | 100mA |
| Voltage | 81v |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 500 Piece
9w hpf driver double ic based .
₹ 8.50 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 9W |
| Power Factor | 0.6 Lpf |
| Power Source | AC |
Minimum order quantity: 200 Piece
Lpf driver
₹ 17.50 / Piece Get Latest Price
| Output Wattage | 9 W |
| Wattage | 9W |
| Output Current | 100mA |
| Driver Type | Non Isolated |
| Dimming | Non Dimmable |
| Input Voltage | 220 V |
| Power Factor | 0.9 Hpf |
| Voltage | 220 V |
| Output Voltage | 36–72 V DC |
| Output Type | Constant Current |
| Warranty | 2 Years |
| Protection Features | Surge Protection |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1000 Piece
Established in the year 2020 at New Delhi (Delhi, India), we "Kiyan Lighting World" engaged as the Manufacturer, Wholesaler and Supplier of LED Bulb, LED Concealed Lights, LED Downlight, LEF Flooflight, LED Steet Light much more.
₹ 57 / Piece Get Latest Price
| Output Wattage | 20 W |
| Wattage | 20W |
| Output Current | 200 mA |
| Driver Type | Non Isolated |
| Power Source | AC |
| Dimming | Non Dimmable |
| Input Voltage | 110–300 V AC |
| Power Factor | ≥0.95 |
| Voltage | 240v |
| Output Voltage | 60–120 V DC |
| Output Type | Constant Current |
| Warranty | 2 Years |
| Protection Features | OVP |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 200 Piece
20w led driver-mcpcb We are engaged in offering a wide range of quality Products to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
"Kiyan Lighting World" engaged as the Manufacturer, Wholesaler and Supplier of LED Bulb, LED Concealed Lights, LED Downlight, LEF Flooflight, LED Steet Light much more.
₹ 10 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 9W |
| Power Factor | 0.9 Hpf |
| Input Voltage | 220 V |
| Voltage | 220V |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 500 Piece
Vijay Kumar (Manager)
Kiyan Lighting World
Floor Ground, Hno-238, Wz-40, Block-A,Nearby, Sudarshan Park
New Delhi - 110015, Delhi, India