Pioneers in the industry, we offer 9w ac dc inverter bulb driver with mcpcb from India.
₹ 62 / Piece Get Latest Price
| Output Type | Constant Current |
| Dimming | Non Dimmable |
| Material | Polycarbonate |
| Bulb Type | LED |
| Input Voltage | 220–240 V AC |
| Light Color | Cool Daylight |
| Base Type | B22 |
| Output Voltage | 36–72 V DC |
| Color Temperature | 6500K |
| Power Factor | ≥0.9 |
| Output Current | 700 mA |
| Driver Type | Non Isolated |
| Warranty | 1 Year |
| Protection Features | Surge Protection |
| Output Wattage | 10 W |
Minimum order quantity: 200 Piece
12w rechargable driver-mcpcb set
Vijay Kumar (Manager)
Kiyan Lighting World
Floor Ground, Hno-238, Wz-40, Block-A,Nearby, Sudarshan Park
New Delhi - 110015, Delhi, India