Manufacturer of a wide range of products which include 9w ac dc dob.
₹ 12.5 / Piece Get Latest Price
| Bulb Shape | Round |
| Application | Bulb |
| Wattage | 9 W |
| Bulb Type | LED |
| Wattage Range | 6 - 9 W |
| Input Voltage | 220 V |
| Material Type | PCB |
| Material | Aluminium |
| LED Type | DOB |
| Light Color | Cool Daylight |
| Base Type | B22 |
| Color Temperature | 6500K |
| Body Material | Aluminium |
| Brand | Everlight |
| Waterproof Rating | IP20 |
| Color Temp | 6500 K |
Minimum order quantity: 500 Piece
9w ac dc rechargeable dob for non warranty
ndian hpf driver
"Kiyan Lighting World" engaged as the Manufacturer, Wholesaler and Supplier of LED Bulb, LED Concealed Lights, LED Downlight, LEF Flooflight, LED Steet Light much more.
Vijay Kumar (Manager)
Kiyan Lighting World
Floor Ground, Hno-238, Wz-40, Block-A,Nearby, Sudarshan Park
New Delhi - 110015, Delhi, India