Our range of products include round led panel light, 3 in 1 led panel light and 15w 3 in 1 led panel.
₹ 59 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 8W |
| Cutout Size | 100 mm |
| Light Color | Cool Daylight |
| Color Temperature | 6500 K |
| Mounting Type | Recessed |
| Warranty | 2 Years |
| Material | Polycarbonate |
| Body Material | Polycarbonate |
| Shape | Round |
| Lumen Output (lm) | 900 lm |
| Beam Angle | 120° |
Minimum order quantity: 500 Piece
8w round led panel light
₹ 59 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 12W |
| Light Color | Cool Daylight |
| Shape | Round |
| Color Temperature | 6500K |
| Material | Metal |
| Mounting Type | Recessed Mounted |
| Country of Origin | Made in India |
| 8w 4" inch size round panel | For Syska type panel |
Minimum order quantity: 200 Piece
8w 3 in 1 panel light raw material .
₹ 99 / Piece Get Latest Price
| Output Power | 15w |
| Maximum Output Power | 18W |
| Output Current | 300mA |
| Application | LED Panel Light |
| Type | Constant Current Driver |
| Dimming Type | Non Dimmable |
| Output Voltage | 48V |
| Output Type | Constant Current |
| Input Voltage | 110–300 V AC |
| Surge Protection | 4 kV |
| Power Factor | ≥0.95 |
| Efficiency | ≥80% |
| IP Rating | IP20 |
| Country of Origin | Made in India |
| For 6" inch panel | 133mm dia |
Minimum order quantity: 200 Piece
15w 6 inch 3 in 1 driver-mcpcb set with 2 year warranty based for syska type plastic housing based
4kv 440v operating
"Kiyan Lighting World" engaged as the Manufacturer, Wholesaler and Supplier of LED Bulb, LED Concealed Lights, LED Downlight, LEF Flooflight, LED Steet Light much more.
Vijay Kumar (Manager)
Kiyan Lighting World
Floor Ground, Hno-238, Wz-40, Block-A,Nearby, Sudarshan Park
New Delhi - 110015, Delhi, India