Our product range includes a wide range of 2w spot raw material and 1-3w led spot.
₹ 19 / Piece Get Latest Price
| Package Type | Dob module |
| Wattage | 3W |
| Part Type | Complete Kit |
| Light Source | LED |
| Type of Light | Spot Light |
| Light Color | Warm White |
| Power Rating | 3 W |
| Application | Indoor |
| Material | Polycarbonate |
| Color | Warm White |
| Color Temperature | 3000 K |
| Warranty | 1 Year |
| Shape | Round |
| Input Voltage | 220–240 V |
| Usage/Application | Indoor |
| Voltage | 220-240v |
| Power Factor | 0.95 |
| IP Rating | IP20 |
| Certification | CE, RoHS |
| Power (Wattage) | 2w |
Minimum order quantity: 500 Piece
Established in the year 2020 at New Delhi (Delhi, India), we "Kiyan Lighting World" engaged as the Manufacturer, Wholesaler and Supplier of LED Bulb, LED Concealed Lights, LED Downlight, LEF Flooflight, LED Steet Light much more.
₹ 17 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 2w |
| Mounting Diameter | 30 mm |
| Base Type | B22 |
| Power | 2w |
| Light Color | Warm White |
| CCT | 3000 K |
| Material | Polycarbonate |
| Lighting Color | Cool White |
| Shape | Round |
| Usage | for Home, For Home |
| Cutout Size | 1.5" inch |
| Mounting Type | Recessed |
| Housing Material | Polycarbonate |
| Color | Cool White |
| Dimmable | No |
| Beam Angle | 36 deg |
| Ingress Protection | IP20 |
| Driver Type | Integrated Driver |
| spotlight power | 2W |
| Power (Wattage) | 3W |
Minimum order quantity: 500 Piece
2w led spotlight downlight.We are engaged in offering a wide range of quality Products to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients. .
Vijay Kumar (Manager)
Kiyan Lighting World
Floor Ground, Hno-238, Wz-40, Block-A,Nearby, Sudarshan Park
New Delhi - 110015, Delhi, India