Our product range includes a wide range of 7w spot light rosegold model, 10w track light and led track light.
₹ 175 / Piece Get Latest Price
| Light Source | LED |
| Wattage | 6 W |
| Lighting Color | Cool White |
| Shape | Round |
| Color Temperature | 6500k |
| Model Name/Number | Cob Rose gold model |
| Base Type | Die casting aluminium |
| Body Material | Aluminium |
| Lighting Type | LED |
| IP Rating | IP40 |
| Warranty | 2 year |
| Dimensions | 55mm cutout |
| Country of Origin | Made in India |
| Input Voltage | 220-240v |
| Luminous Flux | 100 lm/w |
| Certification | CE |
| Install Style | Roof mounted |
| Operating Temperature | -5 Degree+50 Degree degree |
| 110mm | 55mm cutout |
| Application | Indoor |
| Usage/Application | Offices |
Minimum order quantity: 100 Piece
7w cob spot light Rosegold model
Rosegold model spot light complete with warranty available, can be used in offices , home for decoration
Gud brightness high quality chip used
₹ 280 / Piece Get Latest Price
| Light Source | LED |
| Wattage | 10 W |
| Track Phase | Single Phase |
| Beam Angle | 36° |
| Color Temperature | 3000 K |
| Body Color | Black |
| Housing Material | Aluminium |
| Dimmable | No |
| Input Voltage | 220–240 V AC |
| Adjustable Head | No |
Minimum order quantity: 100 Piece
10w track light cob with 2 year warranty based aluminium body.
"Kiyan Lighting World" engaged as the Manufacturer, Wholesaler and Supplier of LED Bulb, LED Concealed Lights, LED Downlight, LEF Flooflight, LED Steet Light much more.
₹ 380 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 20 W |
| Light Color | Warm White |
| Lighting Type | Standard Track |
| Body Color | White |
| Body Material | Aluminium |
| Warranty | 2 Years |
| Beam Angle | 36° |
| IP Rating | IP20 |
| Light Source | COB |
Minimum order quantity: 100 Piece
20w white color led track light complete with 2 year warranty based aluminium body.
"Kiyan Lighting World" engaged as the Manufacturer, Wholesaler and Supplier of LED Bulb, LED Concealed Lights, LED Downlight, LEF Flooflight, LED Steet Light much more.
Vijay Kumar (Manager)
Kiyan Lighting World
Floor Ground, Hno-238, Wz-40, Block-A,Nearby, Sudarshan Park
New Delhi - 110015, Delhi, India