Leading Manufacturer of led square panel light raw material and 8w square led panel light from New Delhi.
₹ 53 / Piece Get Latest Price
| Material Type | Dob module |
| Material | Aluminium Alloy |
| Application | Panel Light |
| Wattage Range | 6 - 9 W |
| Type | Direct on board |
| Color Temperature | 6500K |
| Bulb Power | 9 W |
| Lighting Source | LED |
| Body Material | Polycarbonate |
| Input Voltage | 220 V |
| LED Type | DOB |
| Warranty | 1 Year |
| Dimension | 4" inch |
| Brand | Everlight |
| Waterproof Rating | IP20 |
| Color Temp | 6500 K |
Minimum order quantity: 200 Piece
8w 4" square led panel light
4kv 440v operating with 1 year warranty based
"Kiyan Lighting World" engaged as the Manufacturer, Wholesaler and Supplier of LED Bulb, LED Concealed Lights, LED Downlight, LEF Flooflight, LED Steet Light much more.
₹ 55 / Piece Get Latest Price
| Power (Wattage) | 8W |
| Panel Size | 4x4 inch |
| Color Temperature | 6500K |
| Cutout Size | 90 mm |
| Light Color | Cool White |
| Lumen Output | 800 lm |
| Dimmable | No |
| Power | 8 W |
| Mounting Type | Recessed |
| Body Material | Plastic |
| Driver Type | Built-in |
| Warranty | 2 Years |
| Country of Origin | Made in India |
| Wattage | 6W |
| Shape | Round |
Minimum order quantity: 200 Piece
8w 4" square panel light
Established in the year 2020 at New Delhi (Delhi, India), we "Kiyan Lighting World" engaged as the Manufacturer, Wholesaler and Supplier of LED Bulb, LED Concealed Lights, LED Downlight, LEF Flooflight, LED Steet Light much more.
Vijay Kumar (Manager)
Kiyan Lighting World
Floor Ground, Hno-238, Wz-40, Block-A,Nearby, Sudarshan Park
New Delhi - 110015, Delhi, India