Pioneers in the industry, we offer 20w led tube light raw material from India.
₹ 58 / Piece Get Latest Price
| Material Type | Tube Kit |
| Tube Type | T5 |
| Length | 4 Feet |
| Color Temperature | 6500K |
| Tube Length | 4 Ft |
| Wattage | 20W |
| Base Type | T5 |
| Material | Polycarbonate |
| Shape | Square |
| Warranty | 1 Year |
| Input Voltage | 220-240v |
| Lumens | 100 lm per watt |
| Beam Angle | 120 Degree |
| Color Rendering Index (CRI) | 70 |
| Power Factor | 0.95 |
| Surge Protection | 4kv 440v operating |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 500 Piece
Established in the year 2020 at New Delhi (Delhi, India), we
"Kiyan Lighting World" engaged as the Manufacturer, Wholesaler and Supplier of LED Bulb, LED Concealed Lights, LED Downlight, LEF Flooflight, LED Steet Light much more.
Vijay Kumar (Manager)
Kiyan Lighting World
Floor Ground, Hno-238, Wz-40, Block-A,Nearby, Sudarshan Park
New Delhi - 110015, Delhi, India