Prominent & Leading Manufacturer from New Delhi, we offer 20w led tube light t5 and 22w t5 led tube light.
₹ 55 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 20W |
| Length | 4 Feet |
| Color Temperature | 6500K |
| Light Color | Cool White |
| Base Type | T5 |
| Input Voltage | 220-240v |
| Material | Polycarbonate |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 200 Piece
Established in the year 2020 at New Delhi (Delhi, India), we "Kiyan Lighting World" engaged as the Manufacturer, Wholesaler and Supplier of LED Bulb, LED Concealed Lights, LED Downlight, LEF Flooflight, LED Steet Light much more.
₹ 78 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 20 W |
| Light Color | Cool White |
| Material | Plastic |
| Length | 4 Feet |
| Color Temperature | 6500K |
| Shape | Square |
| Input Voltage | 220-240v |
| Beam Angle | 120 Degree |
| Color Rendering Index (CRI) | 70 |
| Luminous Efficacy | 100 lm per watt |
| Lumens | 2000 lumens |
| Rated Lamp Life | 5 years |
| Surge Protection | 4kv |
| Power Factor | 0.95 |
| IP Rating | IP33 |
| Usage/Application | Lighting |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 200 Piece
22w led Tubelight 1125mm
Vijay Kumar (Manager)
Kiyan Lighting World
Floor Ground, Hno-238, Wz-40, Block-A,Nearby, Sudarshan Park
New Delhi - 110015, Delhi, India