Our product range includes a wide range of led tube light driver and 20w led tube light t5 driver.
₹ 14 / Piece Get Latest Price
| Output Wattage | 20 W |
| Wattage | 20W |
| Output Current | 200 mA |
| Dimming | Non Dimmable |
| Tube Base Type | T5 |
| Tube Light Length | 4 Feet |
| Input Voltage | 240V |
| Output Voltage | 36–72 V DC |
| Power Factor | ≥0.9 |
| Driver Type | Non Isolated |
| Output Type | Constant Current |
| Dimming Operation | No |
| Protection Features | OVP |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 500 Piece
20w tubelight driver hpf We are engaged in offering a wide range of quality Products to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
₹ 20 / Piece Get Latest Price
| Output Wattage | 20 W |
| Wattage | 20W |
| Output Current | 200 mA |
| Dimming | Non Dimmable |
| Tube Base Type | T5 |
| Tube Light Length | 4 Feet |
| Input Voltage | 110–300 V AC |
| Output Voltage | 24–48 V DC |
| Power Factor | ≥0.9 |
| Driver Type | Non Isolated |
| Output Type | Constant Current |
| Warranty | 2 Years |
| Protection Features | Surge Protection, OVP |
| Dimming Operation | No |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 500 Piece
20w T5 tubelight driver available at best price
We are engaged in offering to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
"Kiyan Lighting World" engaged as the Manufacturer, Wholesaler and Supplier of LED Bulb, LED Concealed Lights, LED Downlight, LEF Flooflight, LED Steet Light much more.
Vijay Kumar (Manager)
Kiyan Lighting World
Floor Ground, Hno-238, Wz-40, Block-A,Nearby, Sudarshan Park
New Delhi - 110015, Delhi, India