Pioneers in the industry, we offer soldering iron . from India.
₹ 65 / Piece Get Latest Price
| Temperature Range | 480 DegreeC |
| Soldering Technique | Surface Mount Soldering |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Power Consumption | 25W |
| Brand | Siron |
| Power | 20 W |
| Frequency | 60 Hz |
| Handle Material | PVC |
| Cord Length | 1.25 m |
Vijay Kumar (Manager)
Kiyan Lighting World
Floor Ground, Hno-238, Wz-40, Block-A,Nearby, Sudarshan Park
New Delhi - 110015, Delhi, India