Providing you the best range of 12w mcpcb and aluminum pcb with effective & timely delivery.
₹ 9.40 / Piece Get Latest Price
| Layer Count | 1 Layer |
| Board Thickness | 1.2 mm |
| Copper Thickness | 1 oz |
| Thermal Conductivity | 1 W/mK |
| Surface Finish | HASL Lead Free |
| Solder Mask | White |
| Application | LED Lighting |
| Panel Size | 150 x 200 mm |
Minimum order quantity: 200 Piece
Established in the year 2020 at New Delhi (Delhi, India), we "Kiyan Lighting World" engaged as the Manufacturer, Wholesaler and Supplier of LED Bulb, LED Concealed Lights, LED Downlight, LEF Flooflight, LED Steet Light much more.
₹ 11.75 / Piece Get Latest Price
| Power Source | AC |
| Power Consumption | 9w |
| Input Voltage | 110-440v |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 500 Piece
9w led gamma dob mcpcb 4kv 440v operating
Vijay Kumar (Manager)
Kiyan Lighting World
Floor Ground, Hno-238, Wz-40, Block-A,Nearby, Sudarshan Park
New Delhi - 110015, Delhi, India