Outdoor fancy wall light
₹ 115 / Piece Get Latest Price
| Beam Direction | Up Down |
| Lighting Type | Up-Down Light |
| Wattage | 3 W |
| Light Color | Warm White 3000K |
| Body Material | Aluminium |
| IP Rating | IP65 |
| Application | Outdoor |
| Body Color | Black |
| Input Voltage | 220–240 V AC |
| Control | On Off |
Minimum order quantity: 100 Piece
Established in the year 2020 at New Delhi (Delhi, India), we "Kiyan Lighting World" engaged as the Manufacturer, Wholesaler and Supplier of LED Bulb, LED Concealed Lights, LED Downlight, LEF Flooflight, LED Steet Light much more.
₹ 120 / Piece Get Latest Price
| Light Source | LED |
| Mounting Type | Wall Mounted |
| Body Material | Aluminium |
| Power Rating | 2w |
| Input Voltage | 220–240 V AC |
| Cct | 3000 K |
| Ingress Protection | IP65 |
| Finish | Black |
| Control Option | Manual Switch |
| Diffuser Material | Glass |
Minimum order quantity: 100 Piece
2 way outdoor Wall light aluminium body based .
"Kiyan Lighting World" engaged as the Manufacturer, Wholesaler and Supplier of LED Bulb, LED Concealed Lights, LED Downlight, LEF Flooflight, LED Steet Light much more.
₹ 145 / Piece Get Latest Price
| Type | Up-Down Light |
| Material | Aluminium |
| Style | Decorative |
| Wattage | 5W |
| Light Source | In-built LED |
| Body Colour | Black |
| Lighting Color | Warm White |
| Number of Lights | 4 |
| IP Rating | IP65 |
| Brand | Eltacks |
Minimum order quantity: 100 Piece
4 way outdoor ball Wall light aluminium body high quality.
"Kiyan Lighting World" engaged as the Manufacturer, Wholesaler and Supplier of LED Bulb, LED Concealed Lights, LED Downlight, LEF Flooflight, LED Steet Light much more.
Vijay Kumar (Manager)
Kiyan Lighting World
Floor Ground, Hno-238, Wz-40, Block-A,Nearby, Sudarshan Park
New Delhi - 110015, Delhi, India