Our range of products include 9w rechargeable gamma dob bulb, 9w ac dc rechargeable led bulb raw material and ac dc rechargeable 9w driver.
₹ 110 / Piece Get Latest Price
| Bulb Shape | Round |
| Power | 12 W |
| Part Type | Complete Kit |
| Wattage | 12 W |
| Battery Capacity | 1800 mAh |
| Usage/Applications | For LED Bulb |
| Base Type | B22 |
| Input Voltage | 220–240 V AC |
| Color Temperature | 6500 K |
| Material | Plastic |
| Body Material | Polycarbonate |
| LED Type | DOB |
| Output Current | 700 mA |
| Driver Type | DOB |
| Dimmable | No |
| Warranty | 1 Year |
| PCB Shape | Round |
Minimum order quantity: 200 Piece
12w ac-dc rechargeable gamma dob bulb with upto 4 hours backup. We are engaged in offering a wide range of quality Products to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
High quality Syska type plastic panel.
Established in the year 2020 at New Delhi (Delhi, India), we "Kiyan Lighting World" engaged as the Manufacturer, Wholesaler and Supplier of LED Bulb, LED Concealed Lights, LED Downlight, LEF Flooflight, LED Steet Light much more.
₹ 125 / Set Get Latest Price
| Part Type | Complete Kit |
| Wattage | 9W |
| Input Voltage | 220–240 V |
| Material | Polycarbonate |
| Bulb Type | LED |
| Base Type | B22 |
| Light Color | Cool Daylight |
| Color Temperature | 6500K |
| Warranty | 1 year |
| Usage/Application | Home |
| Voltage | 220-240V |
| Beam Angle | 180 Degreedegree |
| Power Factor | 0.98 |
| Dimensions | 70mm |
| Luminous Efficacy | 100lm/per.watt |
| Lumens | 900 |
Minimum order quantity: 200 Set
9w ac-dc rechargeable bulb raw material driver-mcpcb based with 3 hours backup
"Kiyan Lighting World" engaged as the Manufacturer, Wholesaler and Supplier of LED Bulb, LED Concealed Lights, LED Downlight, LEF Flooflight, LED Steet Light much more.
₹ 60 / Piece Get Latest Price
| Output Wattage | 12 W |
| Power | 12 W |
| Output Type | Constant Current |
| Dimming | Non Dimmable |
| Usage/Applications | For LED Bulb |
| Input Voltage | 100-440v |
| Power Factor | 0.95 |
| Material | Plastic |
| Warranty | 1 Year |
| Surge Protection | 4kv |
| Size/Dimensions | 70mm |
| Country of Origin | Made in India |
| Wattage | 9W |
Minimum order quantity: 200 Piece
9w ac dc inverter driver-mcpcb
"Kiyan Lighting World" engaged as the Manufacturer, Wholesaler and Supplier of LED Bulb, LED Concealed Lights, LED Downlight, LEF Flooflight, LED Steet Light much more.
₹ 68 / Piece Get Latest Price
| Part Type | Complete Kit |
| Wattage | 9W |
| Input Voltage | 110–300 V |
| Bulb Type | LED |
| Material | Aluminium |
| Base Type | B22 |
| Light Color | Cool Daylight |
| Color Temperature | 6500k |
| Warranty | 1 year |
| Usage/Application | Lighting |
| Voltage | 150-440v |
| Beam Angle | 180 Degree |
| Power Factor | 0.95 |
| Dimensions | 70mm |
| Model Name/Number | Rechargeable bulb |
| Luminous Efficacy | 100lm per watt |
| Lumens | 900lm |
Minimum order quantity: 200 Piece
9w ac-dc rechargeable driver-mcpcb set.
Established in the year 2020 at New Delhi (Delhi, India), we "Kiyan Lighting World" engaged as the Manufacturer, Wholesaler and Supplier of LED Bulb, LED Concealed Lights, LED Downlight, LEF Flooflight, LED Steet Light much more.
₹ 49 / Piece Get Latest Price
| Bulb Shape | Round |
| Part Type | Complete Kit |
| Wattage | 9W |
| Input Voltage | 220–240 V |
| Battery Capacity | 1200 mAh |
| Bulb Type | LED |
| Material | Plastic |
| Base Type | B22 |
| Light Color | Cool Daylight |
| Color Temperature | 6500K |
| Warranty | Non warranty |
| Usage/Application | Lighting |
| Voltage | 220-240v |
| Beam Angle | 180 Degree |
| Power Factor | 0.95 |
| Dimensions | 70mm |
| Luminous Efficacy | 90 lm per watt |
| Lumens | 810lm |
Minimum order quantity: 200 Piece
9w inverter bulb pp housing based raw material .
₹ 60 / Piece Get Latest Price
| Bulb Shape | Round |
| Part Type | Complete Kit |
| Wattage | 9W |
| Input Voltage | 220–240 V |
| Battery Capacity | 1200 mAh |
| Bulb Type | LED |
| Material | Polycarbonate |
| Base Type | B22 |
| Light Color | Cool Daylight |
| Color Temperature | 6500K |
| Warranty | Non warranty |
| Usage/Application | Lighting |
| Voltage | 220-240v |
| Beam Angle | 180 Degree |
| Power Factor | 0.95 |
| Dimensions | 70mm |
| Luminous Efficacy | 90lm per watt |
| Lumens | 810lm |
Minimum order quantity: 200 Piece
9w ac-dc inverter bulb alpha dob raw material .
"Kiyan Lighting World" engaged as the Manufacturer, Wholesaler and Supplier of LED Bulb, LED Concealed Lights, LED Downlight, LEF Flooflight, LED Steet Light much more.
Vijay Kumar (Manager)
Kiyan Lighting World
Floor Ground, Hno-238, Wz-40, Block-A,Nearby, Sudarshan Park
New Delhi - 110015, Delhi, India