8w 4 inch rimless surface panel
₹ 67 / Piece Get Latest Price
| Cutout Size | 105 mm (4 inch) |
| Light Color | Cool Daylight |
| Color Temperature | 6500K |
| Wattage | 8 W |
| Mounting Type | Surface Mounted |
| Warranty | 2 Years |
| Material | Polycarbonate |
| Body Material | Polycarbonate |
| Shape | Round |
| Lumen Output (lm) | 800 lm |
| Beam Angle | 120° |
Minimum order quantity: 200 Piece
8w 4" led Rimless surface panel light. That can be given in 2 year warranty. Hig quality.
"Kiyan Lighting World" engaged as the Manufacturer, Wholesaler and Supplier of LED Bulb, LED Concealed Lights, LED Downlight, LEF Flooflight, LED Steet Light much more.
₹ 65 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 10 W |
| Shape | Oval shape |
| Body Material | Ceramic |
| Usage/Application | Outdoor Lighting |
| Base Type | E40 |
| Certification | RoHS |
| Dimensions | 170x65mm |
| Country of Origin | Made in India |
| 17 cm length and 6.5cm width | 10w bulkhead |
Minimum order quantity: 200 Piece
10w led bulkhead raw material
10w gamma dob based 1w 27 led 4kv 440v operating
With 1 year warranty based.
High quality Syska type plastic panel.
Established in the year 2020 at New Delhi (Delhi, India), we "Kiyan Lighting World" engaged as the Manufacturer, Wholesaler and Supplier of LED Bulb, LED Concealed Lights, LED Downlight, LEF Flooflight, LED Steet Light much more.
Vijay Kumar (Manager)
Kiyan Lighting World
Floor Ground, Hno-238, Wz-40, Block-A,Nearby, Sudarshan Park
New Delhi - 110015, Delhi, India