Square plastic panel light
₹ 58 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 8 W |
| Power (Wattage) | 8W |
| Color Temperature | 6500 K |
| Panel Size | 4x4 inch |
| Shape | Square |
| Cutout Size | 90 mm |
| Light Color (CCT) | Cool White |
| Lumen Output | 800 lm |
| Dimmable | No |
| Packing per carton | 100 pcs |
| Lumens per watt | 100 lm |
| Master box packing | 100 pcs |
| Mounting Type | Recessed |
| Colour Rendering Index | 6500k cool white |
| CRI (Ra) | >80 |
| Driver Type | Built-in |
| Body Style | Standard Frame |
| Warranty | 2 Years |
| Input Voltage | 220-240V AC |
| Country of Origin | Made in India |
| polycarbonate material | 4" inch |
Minimum order quantity: 200 Piece
8w square led panel light complete with 2 year warranty based. High quality 4kv 440v operating indian based .
Established in the year 2020 at New Delhi (Delhi, India), we "Kiyan Lighting World" engaged as the Manufacturer, Wholesaler and Supplier of LED Bulb, LED Concealed Lights, LED Downlight, LEF Flooflight, LED Steet Light much more.
Vijay Kumar (Manager)
Kiyan Lighting World
Floor Ground, Hno-238, Wz-40, Block-A,Nearby, Sudarshan Park
New Delhi - 110015, Delhi, India